Маскувальні сітки: що, як і для чого

Що таке маскувальні сітки та де вони використовуються

Маскувальні сітки призначені для маскування чогось або когось: людей, техніки, озброєння чи фортифікаційних споруд. 

Аби сітка була маскувальною, вона має бути правильного плетіння. Мати спеціальний малюнок, що ламатиме силует всередині сітки, а також бути правильних кольорів, які зливатимуться з навколишнім середовищем. У кольорів камуфляжних сіток є власна сезонна популярність: від біло-сірих узимку до жовто-зелених улітку.

Деякі матеріали допомагають маскувати об’єкти не тільки від очей ворога, а ще й від його тепловізорів чи радіолокаторів. Для маскування снайперів використовують спеціальні костюми, у народі їх називають «кікімори».

Чому маскувальні сітки та «кікімори» потрібні постійно

Уявіть собі формулу: довжина ліній фронту × ширину + кількість одиниць техніки + кількість одиниць озброєння + кількість снайперів. А потім помножте це на чотири сезони та закладіть додатково відсоток зношуваності. У результаті отримаєте: «хороших маскувальних сіток забагато не буває».

Як виглядає процес плетіння та чи можна робити це вдома

Плетіння сіток — важливий напрямок волонтерства, до якого можуть долучитися всі охочі. Щоби виготовити маскувальну сітку, потрібні:

конструкція, на якій розміщується сітка;
сама сітка;
спеціальним чином нарізаний матеріал, що вплітатиметься в сітку;
вільний час і хороша компанія.

На сітку два на три метри потрібно до п’яти людей та чотирьох годин часу. На виготовлення однієї «кікімори» потрібно приблизно 12 годин. Цього часу вистачить, аби прослухати новий альбом МУР «Ти [Романтика]» цілих 18 разів!

Зазвичай конструкції для сіток мають розмір від двох метрів шириною. Тож розмістити їх вдома буде проблематично. Проте ви завжди можете долучитися до плетіння сіток із ініціативою «Щезник».

Хто такі «Щезник» і як плести сітки разом із ними

«Щезник» — це волонтерський проєкт від громадської організації «АІД 46», який існує з 2022 року. У середньому за місяць вони виготовляють 30 сіток 3×3 метрів, на рік  — приблизно 3 240 м².

«Долучитись до нас може кожен, у кого є час і бажання. Наша команда — це волонтери різного віку і професій, і ми чекаємо на всіх.

У нас є штаб, де ми плетемо сітки на постійній основі, і кілька філій. Можна обрати місце, куди зручніше добиратися. Аби дізнатися розклад, достатньо написати нам в інстаграм або додатися до каналу в телеграм. Там завжди є актуальна інформація про дні та часи роботи.

А якщо у вас є власне місце (навчальні заклади, гуртожитки, молодіжні організації, творчі простори тощо) і люди, які мають бажання плести, — ми будемо раді відкрити нову філію разом із вами», — розповідає Маруся, координаторка проєкту «Щезник».

Однією з філій є пресцентр «Накипіло». Ви можете прийти до нас плести сітки протягом робочого тижня (заздалегідь набравши +380 99 364 09 20).

Слідкуйте за нашими анонсами, аби не пропустити наступні посиденьки-поплітеньки сіток. Бо це — важливо.

Підписатися на Instagram «Щезник» | Підписатися на Telegram «Щезник»

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share