Педагогічний університет у Харкові залишиться автономним, — Лісовий

Міністерство освіти і науки вирішило не об’єднувати два харківські вищі навчальні заклади. Мова йде про Національний педагогічний університет імені Сковороди та Національний університет імені В. Н. Каразіна.

«На сьогодні ми вважаємо, що доцільно дати можливість університету розвиватися самостійно. Це рішення пов’язано, у тому числі, з його профільністю. Зокрема з відсотком працевлаштування випускників-педагогів і баченням, яке запропонувало керівництво щодо подальшого розвитку. Для нас важливо, аби педагогічний університет був педагогічним. Щоби він був зосереджений на своїй галузевій специфіці та не розмивав ресурси на підготовку фахівців, яких можуть готувати інші заклади. Університет запевнив нас у тому, що він буде зосереджуватися на підготовці педагогів», — розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час візиту до Харкова. 

МОН планує переосмислити мережі закладів на трьох рівнях освіти: загальної середньої, професійно-технічної та вищої. Таке рішення пов’язано зі зміною економіки, внутрішньою міграцією, виїздом українців за кордон, а також зі спроможністю самих вишів.

«Ми хочемо зосередитися на трьох типах університетів. Це великі, містоутворюючі, науково-дослідні університети, із потужною інфраструктурою, які готують кадри за різними спеціальностями. А також — галузеві університети та маленькі світоглядні. Ми б не хотіли, щоби в одному місці знаходилася велика кількість освітніх закладів, які готують юристів, економістів, журналістів. Зараз ми йдемо шляхом діалогів із закладами, місцевими громадами й регіональною владою щодо можливості тих чи інших об’єднань. Ми також керуємося показниками діяльності університетів. Це цілий ряд критеріїв, які дозволяють нам прослідкувати динаміку, ризики, загрози», — пояснив міністр.

Два дні тому Кабмін погодив приєднання Української інженерно-педагогічної академії до ХНУ імені В. Н. Каразіна, хоча представники УІПА були проти. За словами Лісового, об’єднання матиме користь для обох закладів. 

«Рішення, яке стосується УІПА, було прийнято після діалогів з університетом Каразіна та з ректоратом Харківської інженерно-педагогічної академії. Була запропонована така конфігурація. Чи сподобалась вона всім, чи не сподобалась — але дискусія проведена, і рішення прийнято. 

Цінність УІПА полягає в тому, що вони готували майстрів виробничого навчання. Для нас важливо, аби ця компонента не лише збереглась, а й розвинулася в структурі Каразінського університету. Це одна з умов, про яку ми говорили з керівництвом університету. Нас запевнили, що буде реалізована програма, спрямована на підготовку майстрів виробничого навчання. Це приведе додаткові бюджетні кошти в Каразінський університет, частина з них буде виділена саме на підготовку унікальних фахівців, яких готувала УІПА. Це приведе кошти Світового банку, бо він фінансує об’єднання університетів від мільйона до півтора мільйона доларів на розвиток, причому як університета-реципієнта, так і університета-донора», — заявив міністр.

Він додав, що студенти навчатимуться в Каразінському університеті на тих же умовах, на яких вступили в УІПА. Це стосується як бюджетників, так і контрактників. Також мають інтегрувати колективи.

Утім, частину вишів об’єднання омине.

«На жаль, Харківський регіон втрачає як вступників зі свого регіону, так і іноземних студентів. Але при цьому потенціал харківських університетів дуже високий. Є цілий ряд унікальних, тож їхнє існування не підлягає жодному перегляду. Питання в тому, як ми зможемо залучити інвестиції, щоби дати можливість їм зберегтися в цей кризовий період», — додав Лісовий.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share