Зарплата вчителів підвищиться наступного року двічі — у січні та квітні.
За даними пресслужби Міністерства освіти, в держбюджеті на 2024 рік на освіту заклали суму майже на 22% більше, ніж минулого року. Попередній кошторис був 87,5 мільярдів гривень. Нині передбачено 171,2 мільярди гривень.
У міністерстві кажуть, це дасть змогу підвищити зарплати педагогам: на 10,4% із січня 2024 року та ще на 12,6% із квітня (за тарифною сіткою).
Також вдасться збільшити фінансування за іншими напрямами:
- Освітня субвенція — 103,2 мільярди гривень.
- Облаштування укриттів у школах — 2,5 мільярди гривень.
- Друк підручників — 1,5 мільярди гривень.
Після початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році кошти на друк підручників уряд спрямував на потреби армії. Цьогоріч у держбюджеті виділили 754,9 мільйонів гривень, яких не вистачало для забезпечення всієї потреби. У жовтні Верховна Рада внесла зміни до бюджету, виділивши ще 552,8 мільйони на підручники.
- Субвенція Нової української школи — 1,5 мільярди гривень
За ці кошти для 5–7 класів НУШ придбають оснащення, навчальні матеріали, а також забезпечать восьмий пілотний клас. Частина субвенції піде на підвищення кваліфікації вчителів.
- Підтримка дітей з особливими освітніми потребами — 304,5 мільйони гривень
- Модернізація харчових блоків у школах — 1,5 мільярди гривень. Після початку повномасштабної війни кошти на це виділено вперше.
- Створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти — 500 мільйонів гривень.
В Україні сфера освіти має найменшу динаміку зростання у порівнянні з іншими видами діяльності
За даними Держстату, середня зарплата українців по економіці у II кварталі цього року складала 17 176 гривень, а саме в освітян — 13 027 гривень. У тому ж кварталі заробітна плата в інших сферах зросла на 25,2%, тоді як у вчителів — на 9,4%, що є найнижчим показником.