Лікарі вписували неіснуючі тяжкі діагнози, які дозволяли чоловікам уникнути призову та виїхати за межі України. Зловмисники загалом заробили на схемі понад 300 тисяч доларів.
Голову, двох членів районної військово-лікарської комісії (ВЛК) та співробітника лікарні підозрюють у підроблені документів. Медики комунікували з військовозобов‘язаними через посередників — ті отримували гроші від «клієнтів» та потім домовлялися з лікарями. Про це повідомили обласна прокуратура та Служба безпеки.
За інформацією слідства, медики видавали чоловікам призовного віку лікарські висновки, акти дослідження здоровʼя та довідки ВЛК про визнання їх непридатними до військової служби за станом здоров’я.
Ціна за фальшивий діагноз коливалася від 3 000 до 5 000 доларів, залежно від терміновості та фінансових можливостей військовозобов‘язаних. Зловмисники пропонували «послуги» навіть тим, хто за станом здоров’я не підлягав мобілізації.
Правоохоронці обшукали місця роботи та оселі підозрюваних, вилучили понад 30 тисяч доларів, записи, медичні документи.
Голові комісії загрожує штраф до 68 тисяч гривень або обмеження волі до трьох років. Членам ВЛК та медпрацівнику — штрафи до 3400 гривень, арешти до шести місяців, або обмеження волі до трьох років.
За даними слідства, посередників — чоловіка та жінку, — викрили на початку цього квітня. Їм повідомили про підозру в одержанні хабаря для себе та іншої людини за вплив на ухвалення рішення людьми, що виконують функції держави або місцевого самоврядування. Посередникам загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Що таке «оголосили підозру» і чому злочинців відпускають під домашній арешт