Комбіноване навчання в Харкові: у метро облаштовують класи (оновлено)

У підземці готують класи для навчання дітей, там облаштують системи рекуперації повітря, шумоізоляцію, освітлення, туалетні кімнати. До станцій метро школярів підвозитиме спеціальний автобус. Про це 10 серпня в етері Національного телемарафону повідомив харківський міський голова Ігор Терехов.

Діти навчатимуться в метро три-чотири рази на тиждень, позмінно та почергово. Учнів безкоштовно годуватимуть. 

«Я проводжу зустрічі з батьками і бачу, що є запит на навчання офлайн та онлайн, і ми повинні зробити так, щоб усі побажання були виконані. Найбезпечніше місце в Харкові – це метрополітен <…> Тому робитимемо все необхідне, щоби з 1 вересня почати комбіновану систему навчання, а дітям і батькам було спокійно», — зазначив мер.

Він додав, що місто пропрацювало систему, за якої навчальний процес не заважатиме жителям Харкова використовувати метро як укриття під час ракетної небезпеки. Утім, поки не зрозуміло, як узгоджуватимуть навчання в підземці з курсуванням потягів та пасажиропотоком.

Як планують організувати комбіноване навчання в Харкові?

 

Наразі мова йде про навчання в метро дітей, що йдуть у перший і другий клас.

«Першачків цього року ми вже набрали 7 300. Торік їх було 6 800, тобто на 500 ми вже більше набрали, а зараз лише початок серпня», — розповіла в інтерв’ю «Фактам» ICTV очільниця департаменту освіти міськради Ольга Деменко.

У такі класи комбінованого навчання планують збирати дітей із різних шкіл.

«Ми це теж продумали, бо воєнний час дозволяє нам тимчасово дитину перевести зі школи в школу. От Оксен Васильович (міністр освіти і науки — ред.) сказав, що дітей, які живуть, приміром, у Житомирі, у Львові, у Вінниці, але продовжують онлайн-навчання в Харкові, можна буде тимчасово, аби діти не втратили свого місця у рідній школі, зарахувати до школи в Житомирі. Щоб дитина у безпеці навчалася офлайн, але знала, що її місце в рідному місті у рідній школі зберігається. Це правильно», — додала директорка департаменту.

Дату, коли розпочнеться комбіноване навчання, поки не визначили.

«Щойно ми підготуємо, організуємо, може, це буде не 1 вересня. Зараз законодавство нам так дозволяє: і розпочинати, і закінчувати навчальний рік необов’язково 1 вересня та 1 червня. Тому, як тільки ми все організуємо так, аби були санітарні умови, щоби були всі-всі-всі підстави, то розпочнемо навчання вже в цьому навчальному році», — зазначила чиновниця.

 

Про стан укриттів у харківських школах

 

Нині в місті мають укриття 126 із 184 навчальних закладів. Але ці сховища не відповідають відповідним державним будівельним нормам (вважаються найпростішими укриттями). 

«Рішення обласної Ради оборони таке, що навчальний процес може відбуватися лише в тих закладах, де є споруди цивільного захисту, тобто бомбосховища або протирадіаційні укриття. На жаль, у жодному з навчальних закладів міста таких укриттів немає. Ми маємо лише найпростіші сховища. Ракета С-300 – надпотужна, і найпростіше укриття для неї – не укриття. Вона долітає до нашого міста за 40 секунд», — каже Ольга Деменко.

Торік у харківських школах капітально відремонтували 51 сховище. Наразі готують ще 15: їх обладнають пожежною сигналізацією, туалетами, вентиляцією та системою оповіщення. Проте вони залишаються найпростішими укриттями. У міському відділі освіти розраховують: якщо дозволить безпекова ситуація, у 66 відремонтованих укриттях можна буде проводити уроки.

Харківські освітяни опитали батьків щодо бажаного формату навчання. Понад 20% опитаних відповіли, що прагнуть офлайн-навчання, інші – на боці системи онлайн. Міськрада розглядає декілька локацій для організації комбінованого навчання, проте остаточний формат ще не визначений, визнала керівниця департаменту:

«Ми бачимо кілька локацій та вже уявляємо, як це буде, та оскільки ми зараз робимо тільки перші кроки, я гадаю, через кілька тижнів ми зможемо вам чітко розказати, як це працюватиме».

 

Як область готується до нового навчального року?

 

Усі заклади освіти, які планують розпочати змішане навчання, мають пройти перевірку на готовність укриттів, зазначив голова ХОВА Олег Синєгубов. Тому заклади дошкільної, шкільної, фахової передвищої та вищої освіти мають оперативно інформувати правоохоронні органи та органи ДСНС, який вони обрали формат навчання.

На облаштування укриттів Харківщині виділили з держбюджету 224 мільйони гривень. Наразі затверджено перелік об’єктів на 67 мільйона. Зокрема в області розташовано 107 захисних споруд та 216 найпростіших укриттів у закладах освіти. Проте вони ще потребують допрацювання, аби відповідати вимогам ДБН.

«11 закладів загальної середньої освіти Харківщини планують розпочати освітній процес за змішаною формою навчання у разі позитивної реалізації проєктів з облаштування укриттів. 638 освітніх установ розпочнуть новий навчальний рік дистанційно. Серед закладів дошкільної освіти за змішаним форматом навчатимуть у 18 установах, у 312 – залишиться дистанційна форма», — поінформував директор відділу освіти і науки обладміністрації Олексій Литвинов.

У Харкові не планують відкривати садочки для малечі з 1 вересня через загрозу обстрілів. Про це в етері Національного телемарафону 9 серпня сказав Ігор Терехов.

Забезпечити генераторами всю критичну інфраструктуру неможливо, — «Укренерго»

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share