В Україні запущено експериментальний проєкт для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Він передбачає монетизацію дитячого оздоровлення за принципом «гроші ходять за дитиною».
У Мінсоцполітики використали принцип медичної реформи «гроші ходять за пацієнтом», коли НСЗУ нараховує закладам і сімейним лікарям кошти відповідно до послуг, які вони надають конкретному клієнту.
Щоправда, у програмі “єОздоровлення” гроші родина отримує на особистий рахунок. А ось витратити їх можна лише на відпочинок дитини та у конкретних установах.
У пілотному проєкті мають право взяти участь мешканці Харківської області, а також Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.
Відпочинок за державний кошт можуть отримати діти, які виховуються в малозабезпеченій сім’ї, діти з інвалідністю (здатні до самообслуговування) та діти з багатодітної сім’ї.
Якщо обидва фактори збігаються (задеклароване місце проживання та статус), можна чекати на смс-запрошення для участі в програмі, або ж самостійно перевірити свою родину в державному реєстрі.
Батькам дітей, які є в цьому переліку, необхідно відкрити картку «ПриватБанка» зі спеціальним режимом використання, на яку буде зараховано 14 165 гривень на кожну дитину.
Наступний крок – обрання одного із закладів вищої категорії, які містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Всі вони розташовані в Карпатському регіоні. Загалом реєстр містить 19 таких установ.
За інформацією Мінсоцполітики, перші вісім закладів уже приєдналися до участі в проєкті. Обрати та забронювати путівку до місця оздоровлення також можна за посиланням.
Як відновити зруйноване чи пошкоджене під час війни житло