І не відмовив
Україна рухається в бік європейських стандартів, в основі яких покладена повага до прав та особистих свобод громадян.
Міністерство юстиції нині працює над комплексним законодавчим запровадженням інституту цивільного партнерства. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський та додав, що звернувся до Верховної ради з проханням «розглянути порушене в електронній петиції питання».
Не секрет, що у складі ЗСУ, НГУ й інших силових структур є представники ЛГБТ+ спільноти. Одного разу, реагуючи на пропозицію Міністерства оборони не підтримувати узаконення одностатевих шлюбів, військові ЛГБТ+ пропонували Резнікову зустріч.
«Наше обʼєдання налічує більше 300 ЛГБТ+ військових, серед них близько 100 відкритих у власній ідентичності. Частина з них захищає Україну на полі бою з 2014 року. У нашій спільноті склалося близько 20 пар, де обоє із партнер_ок – військові. Є чимало пар, де один із партнерів – цивільна людина. І це ми говоримо лише про тих ЛГБТ+ військових, які мають активну соціальну позицію та вирішили долучитись до нашого об’єднання. ЛГБТ+ людей в ЗСУ та НГУ значно більше. В українському суспільстві ця цифра налічує від 5% до 10%, як і в будь-якій країні, згідно з статистичним дослідженням Ipsos Group S.A», — писали представники спільноти.
Для чого це потрібно?
Якщо ви не перебуваєте у шлюбі, ви позбавлені певних сімейних прав. Наприклад, права на спадок, соціальний та правовий захист з боку держави у випадку смерті партнера, ваше спільно майно в очах держав не є спільним тощо.
Через повномасштабну війну питання стало актуальнішим. У парах, де одна людина – цивільна, а інша – служить, у випадку поранення або загибелі військовослужбовця його партнер або партнерка навіть не зможуть відвідати кохану людину в реанімації або опізнати тіло. В усіх інших сімейних правах закон України таким парам теж відмовляє.
За словами Володимира Зеленського, розглядаючи петицію торік, він акцентував увагу на тому, що відповідно до Конституції України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Водночас в умовах воєнного чи надзвичайного стану закон не може бути змінений.
«Тож я звернувся до Кабінету міністрів України з пропозицією опрацювати питання щодо запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства», — написав президент.
Одностатеві шлюби легалізовані приблизно в 30 країнах світу. Слід також зазначити, що окремі країни дозволяють парам обирати з двох доступних опцій — реєструвати одностатевий шлюб або вступати у цивільне (громадянське) партнерство.
Де пломеніла юність харків'ян