30 тисяч гривень військовим немає з чого платити, – представник МВФ

Ухвалений Верховною Радою законопроєкт про повернення “військової” виплати 30 тисяч гривень не визначає джерел фінансування цих витрат. Сума становить понад $4 мільярда, а отже, може призвести до зростання бюджетного дефіциту в 2023 році, вважає постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Ваграм Степанян.

Степанян додав, що позики для фінансування таких видатків можуть поставити під загрозу стійкість боргу України, який уже перебуває під тиском.

Представник МВФ визнав, що потреби у фінансуванні бюджету під час війни і великі, і нестабільні. Водночас у межах виконання програми EFF Україна прагне забезпечити фіскальну стійкість і передбачуваність бюджетної політики, зміненої під час COVID-19 і внаслідок війни.

Голова Нацбанку Андрій Пишний минулого тижня зазначив, що ухвалення цього законопроєкту не дає позитивної конотації в наших розмовах із міжнародними партнерами. Його реалізація підвісить домовленості, взяті в рамках меморандуму з Міжнародним валютним фондом.

Наразі очікується голосування у ВР щодо постанови №8312, яка блокує законопроєкт №8312, внесеної депутатом Володимиром Цабалем.

Згідно з даними Мінфіну, касові видатки держбюджету на грошове утримання військовослужбовців у березні знизилися до 67,3 мільярда гривень порівняно з 76,9 мільярда в лютому і 71,8 мільярда – у січні. У загальній структурі касових видатків грошове утримання військовослужбовців зменшилося до 29,9% з 33,8% у лютому та 39,0% у січні.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share