Декілька країн ЄС заборонили ввезення українського зерна та іншого продовольства. Що відбувається?

15 квітня  уряд Польщі заборонив ввезення українського зерна, цукру, мʼяса і іншої продукції до 30 червня 2023 року. Слідом за нею заборону ввела і Угорщина.

 Цьому передували протести фермерів у Східній Європі, що вимагали не пускати до їх країн українську аграрну продукцію. Протестуючі заявляли, що через низькі ціни на українське зерно, європейським фермерам важко розпродати свій врожай.

Найгостріша ситуація в Польщі — там фермери блокували дороги і закидали міністра сільського господарства яйцями.  5 квітня він подав у відставку.

 Через повномаштабну війну частину аграрної продукції Україна без мит експортує суходолом через країни ЄС. Фермери кажуть, що через велику кількість зерна на ринку ціни впали.

 Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь, коментуючи заборону, заявив, що низькі ціни на українську продукцію пояснюються низькою собівартістю за рахунок «неєвропейським практикам виробництва в Україні».

Але падіння цін — насправді загальноєвропейський тренд. За даними Єврокомісії, тренд на падіння цін почався у жовтні 2022 року і охоплює всю Європу, а не тільки країни, де протестують фермери.

7 квітня Україна зобов’язалася припинити експорт зерна до Польщі через протести місцевих фермерів.

 Єврокомісія вже відреагувала на протести і  пообіцяла компенсацію постраждалим фермерам з Польщі, Румунії і Болгарії на загальну суму 56,3 млн євро.

Але представники цих країн вимагають у Брюсселю ще й викупити українське зерно у них на складах і направити, наприклад, на гуманітарні потреби. Також Європейська комісія назвала «неприйнятними» обмеження, введені у Польщі і Угорщині.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share