Війна та відпочинок

Війна триває. Перерви або відпустки від бойових дій не існує. Кожен із нас знає про це: знають лікарі, волонтери, журналісти, будівельники та домогосподарки. Всі ми пам’ятаємо, що на війні немає пауз і перепочинку. Проте втомлюємося, і тихенько, у глибині думок, мріємо про довгоочікувану відпустку.


Як дозволити собі зупинитися та перевести дихання? Пошукаємо відповіді разом. 

Неважливо, мирний час або воєнний стан, наша психіка зберігає повторювані схеми реагування. Серед них — емоційне вигорання як найчастіша реакція на надмірні перенавантаження й залученість у роботу, на нехтування режимом праці та відпочинку. 

До чого призводить вигорання, відомо. Сили закінчуються, а робота зупиняється. Це прийнятно для спринту, але марафон пробігти таким чином точно не вдасться. А війна та повоєнне відновлення — це саме марафон, де потрібні не лише сили, а й уміння їх розподіляти. Відпочинок, паузи на відновлення та вміння делегувати завдання — це запорука можливості той марафон пробігти, ніби вода й підживлення на довгому шляху. 


Щоби планувати відпустку було легше, а на відпочинку ви змогли не формально, а реально перевести подих, спробуйте дотримуватися підказок. 

  • Точно визначте прийнятний термін перезавантаження. Який ви можете собі дозволити об’єктивно, який можливий у вашому колективі та морально вам підходить.
  • Якщо неможливо відмовитися від усіх видів діяльності під час відпустки, залиште собі, на вашу думку, найкритичніший. Але перевірте, чи так це в реальності. Незамінних людей не буває. Фантазувати про власну унікальність — приємно, та це не завжди відповідає реальності (майже ніколи). Прийміть цей факт. 
  • Окрім робочих і волонтерських справ, життя сповнене іншими соціальними ролями. Це партнерські відносини, батьківсько-дитячі стосунки, відвідини старших родичів і навіть улюблені хобі. Усе це триває просто зараз, і не поставлено на паузу. Дитинство вашої дитини не буде відтворене, а втрата стосунків не допоможе бути ефективним у боротьбі. Тож зверніть увагу на інші сфери життя та використайте відпустку на надолуження втрачених моментів. 
  • Психіка потребує відновлення та балансування: в тому числі, щоб адекватно оцінювати реальність. Це, своєю чергою, основа успіху в будь-якій діяльності. Відпочинок дозволить перезавантажити сприйняття професійної реальності та підвищити продуктивність праці. 

Тож гарний відпочинок — це довгостроковий внесок в ефективність вашої роботи.


Читайте також

Total
0
Share