1 березня. Цей день в Україні та світі

1 березня 2014 року рада федерації росії дозволила використання військ за кордоном

У цей день обидві палати державної думи надали путіну згоду на введення російських військ в Україну. Цьому передувало захоплення 27 лютого парламента й уряду Криму озброєними людьми, які вивісили над ними прапор рф. По всій території півострова відбулося блокування українських військових баз, захоплення адміністративних приміщень, кораблів, аеродромів.

На Сході України на боці сепаратистів почали діяти російські кваліфіковані військові фахівці, найважливіші посади у сформованих псевдореспубліках зайняли громадяни росії з її спецслужб. Згодом між ЗСУ та російськими збройними формуваннями почалися регулярні бойові зіткнення.

1 березня 2022 року відбувся ракетний удар по будівлі ХОДА у Харкові

Близько 8 ранку центр Харкова зазнав терористичного обстрілу. Росіяни нанесли авіаудар по центральній площі — Майдану Свободи. Одна з ракет влучила в будівлю Харківської ОДА. Це призвело до масштабного руйнування, поверхи її склалися.

У цей час центром їхали автомобілі, ходили перехожі. Під завалами опинилися люди: там знаходився штаб ТРО, військові, волонтери. За збігом обставин не загинуло керівництво області: у будівлі планувалася нарада, та її перенесли.



Внаслідок атаки 29 людей загинуло, десятки було поранено. Обстрілами в цей день також були пошкоджені будівлі Оперного театру, Харківської філармонії, кілька житлових будинків.

1 березня 1918 року Центральна Рада ухвалила закон про гривню, грошову одиницю УНР

Розробка власної валюти почалася після проголошення Української Народної Республіки. Створенням своєї фінансової системи та грошових знаків молода держава намагалася атрибутувати незалежність. Запроваджувалася нова грошова одиниця — гривня.

Департамент фінансів Чернігівської облдержадміністрації

Гривня ділилася на 100 шагів-марок, які виконували роль монети. В обіг вводилися банкноти номіналом 2, 10, 100 та 500 гривень. Ескіз першої з них зробив Василь Кричевський, решту — Георгій Нарбут. Згодом в УНР друкувалися також грошові знаки номіналом 1 000 і 2 000 гривень. 

Фото з відкритих джерел

1 березня 1938 року народився Борислав Миколайович Брондуков, народний артист України 

Народний і улюблений: Борислав Миколайович працював актором на Київській кіностудії імені Олександра Довженка. У кіно дебютував у картині Сергія Параджанова «Квітка на камені», а взагалі знявся у майже 130 кінострічках: «Зелений фургон», «Вій», «Вавілон ХХ», не маючи прохідних ролей.

Борислав Брондуков. Король епізоду

Брондуков був майстром епізоду, подаючи людський характер багатогранно, розкриваючи внутрішню драму. Його називали «українським Чапліним» та «коміком із сумними очима».

Фото: Київ

28 лютого. Цей день в Україні та світі

Читайте також

Total
0
Share