26 лютого — День кримського спротиву російській окупації
Ця пам’ятна дата встановлена на річницю мітингу кримських татар і українців у Сімферополі. Люди вийшли підтримати територіальну цілісність України. Це були представники кримськотатарської громади, активісти «Євромайдану» Криму, організацій «Армія спасіння» та Конгресу українських націоналістів, ультраси футбольного клубу «Таврія» та жителі міста. Проукраїнський мітинг зібрав 10 тисяч учасників. Поруч проходило проросійське зібрання. Між учасниками обох мітингів сталися сутички, загинули дві людини. Проросійський мітинг був відтіснений, а призначена сесія парламенту Криму скасована. На жаль, перемога проукраїнської громади була тимчасовою: наступного дня озброєні російські військові захопили будівлі Верховної Ради та Ради міністрів АРК у Сімферополі. Але сміливість кримців не забута: 26 лютого ми згадуємо їх у День спротиву окупації Криму.
Фото: AFP
26 лютого 1994 року Оксана Баюл завоювала першу золоту олімпійську медаль в історії незалежної України
Це сталося на XVII Олімпійських зимових іграх в Ліллехаммері. Це були перша Олімпіада України під власним прапором. Нашій фігуристці тоді виповнилося лише 16 років. Напередодні вирішального виступу вона отримала травму. Довелось накладати на гомілку три шви, юна спортсменка виходила на лід під знеболюючим. Проте Оксана Баюл відмінно виконала програму і стала першою Олімпійською чемпіонкою України. Її перемога стала великою несподіванкою. Виявилося, що в організаторів змагань навіть не було запису українського гімну. На 45 хвилин церемонію нагородження фігуристок відклали. За цей час керівниця української делегації фігуристів Людмила Михайловська привезла власний запис з олімпійського селища.
Фото: Українська Правда
26 лютого 1933 року народився Любомир Ярославович Гузар, багаторічний керівник Української греко-католицької церкви
Любомир Гузар мав повагу вірян за мудрість і доброту, про нього говорили: «людина з янголом на плечі». Він багато років через переслідування совєтів жив у еміграції, за незалежності повернувся в Україну. До нього дослухалися малі й дорослі, його поради шукали президенти. 1 грудня 2013 року Любомир Гузар став першим українським Патріархом, який прийшов на Майдан. Він закликав робити добро і не боятися. Для протестувальників це стало і несподіванкою, і великою обнадійливою підтримкою.
Фото: Ukrinform
«Майдан — не лише протест проти уряду і проти влади. Майдан, на мою думку, — позитивна подія, диво та прояв волі у напрямі зміни, зміни на краще, на щось добре. Майдан був, щоби будувати».
https://nakipelo.ua/vidkrytyj-kosmos-les-kurbas/