14 лютого відзначається День Військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних Сил України
Це спеціальні війська забезпечення бойової діяльності нашої армії. Такі підрозділи є у кожному з видів ЗСУ: у морському, сухопутному, повітряному, десантному та сил спеціальних операцій, у кожній бригаді. Їхня відповідальність — радіаційний, хімічний і біологічний захист бійців і населення від небезпечних речовин.
А ще — аерозольне маскування бойових дій. Воно проводиться, коли потрібно зробити маскування командних пунктів, переправ, або ж для засліплення противника, аби він не бачив позицій або дій наших військ. Військові хіміки створюють димову завісу для наших штурмових підрозділів.
Фото: Арміяinform
14 лютого — День святого Валентина, День закоханих
Назва свята походить від вшанування святого Валентина у християн західного обряду. За легендою, священик Валентин жив у часи, коли імператор заборонив воїнам одружуватися, аби це не заважало їм воювати, а Валентин таємно вінчав охочих. Його ув’язнили та засудили до страти.
Валентин встиг вилікувати сліпу доньку офіцера, що його охороняв, і закохатися в неї. Перед стратою він написав їй листа, підписавши «твій Валентин». Це стало датою куртуазного, романтичного кохання, перша згадка про її святкування датується 1400 роком.
У сучасному світі, як і в Україні, свято набуло великої популярності. Поширилася традиція дарувати щось в цей день коханим, бажано у формі серця, надсилати листівки — «валентинки». Традиційний колір квітів чи подарунків — червоний чи рожевий, що символізують любов і відданість. В Україні це популярна дата для зізнань у коханні, укладання шлюбу та заручин.
Фото: Збройні Сили України
14 лютого 2005 року був зареєстрований домен youtube.com
Американські програмісти Стів Чен, Джавед Карім та дизайнер Чад Герлі придумали сайт, куди можна легко завантажити відеоролики, аби будь-хто міг їх переглядати. Є версія, що ідея створення YouTube виникла, коли Герлі, Чен і Карім захотіли обмінятися фотографіями та відео з вечірки, проте з’ясувалося, що в інтернеті немає зручного сервісу для цього.
Уже через рік число щоденних переглядів на платформі становило вісім мільйонів, а нині YouTube є третім за відвідуванням сайтом у світі. В Україні перше відео на YouTube було завантажено у 2005 році. Наразі це популярна платформа для перегляду новин, політичних перегонів, освіти, музики й різноманітних розваг.
Фото: pixabay
https://nakipelo.ua/13-lyutoho-tsej-den-v-ukraini-ta-sviti-2/?preview_id=224243&preview_nonce=6f2b714f06&preview=true&_thumbnail_id=97242