У Туреччині зросла кількість загиблих від землетрусу

Кількість загиблих у Туреччині продовжує зростати. На сьогодні відомо про щонайменше 3 549 загиблих осіб і 22 168 отримали поранення.  У Сирії загинуло приблизно 1 444, поранено понад 3 500 людей. Але цифри не остаточні, рятувальники лише почали розбирати завали. 

В українському посольстві заявили, що  шестеро українців, які вважалися зниклими, знайдені. Їхній стан задовільний, у деяких зруйноване житло. 

Увечері турецька сторона повідомила, що двоє українців могли загинути в Туреччині через землетрус. МЗС України наразі перевіряє цю інформацію.

Наразі вже відомо про чотирьох постраждалих громадян України, загроз їхньому життю немає, повідомив речник МЗС Олег Ніколенко. Там вже розшукали 38 українців, які проживали в зоні землетрусу, та продовжують шукати ще 19 людей, які не виходять на зв’язок.

Також Україна направить 87 рятувальників до Туреччини для допомоги в ліквідації наслідків землетрусу, вони можуть прибути туди вже сьогодні, повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.

Усього через землетрус зруйновано понад 5 000 будинків, понад те — Цитаделі Алеппо в Сирії та фортеця Газіантеп в Туреччині, — історичні пам’ятки, спадщина ЮНЕСКО.

6 лютого на кордоні Туреччини та Сирії в провінції Газіантеп стався землетрус, один із найпотужніших за останні 100 років. За шкалою Ріхтера, його магнітуда склала 7,8 бала. Особливістю цьогорічної сейсмологічної активності є масштаб географії та час. Перші землетруси були зафіксовані ще 3 лютого, зокрема товчки магнітудою 3,5 бала були у Карпатах.

Сьогодні у Туреччині відбулися ще декілька товчків магнітудою 4 бали. Також трясло Нью-Йорк, Куріли, Аляску. Численні експерти наразі надають прогнози, чи торкнеться великий землетрус Києва, чи інших міст України. Проте Україна не знаходиться у сейсмологічно активній зоні, тож руйнівні землетруси нам не загрожують. 

Для тих, хто переживає, має близьких в Туреччині або інших країнах, де можливі землетруси, і турбується про них, існують різні безплатні додатки для мобільних телефонів. Вони показують вірогідність товчків, сейсмологічну активність у реальному часі: це, наприклад, Earthquake Alerter Free, IGN Seismology PRO, SkyAlert, eAfad, LastQuake тощо.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share