Масові обшуки, підозри високопосадовцям та кадрові зміни в держорганах: головне

1 лютого Служба безпеки, Держбюро розслідувань, Бюро економічної безпеки та прокуратура провели десятки обшуків у різних регіонах України. Про це повідомив Володимир Зеленський та голова СБУ Василь Малюк.

Як пояснив голова спецслужби, мова йде про тих, хто може шкодити безпеці держави: агентів російських спецслужб, представників організованої злочинності, посадовців та чиновників-корупціонерів, які підривають економіку країни та стабільну роботу оборонно-промислового комплексу.

«Ми виконуємо завдання, поставлене президентом Володимиром Зеленським, і синхронно завдаємо глобального удару по внутрішньому ворогу. І яскраве свідчення цьому — масові обшуки, вручення підозр та затримання зловмисників різного калібру», — сказав Малюк.

За його словами, через великий обсяг матеріалів СБУ не встигає про все інформувати одразу та продовжить це робити найближчими днями.

 

СБУ повідомила про підозру екскерівнику департаменту держзакупівель Міноборони

Детальніше

Про це йдеться на сайтах СБУ та Офісу генпрокурора.

За інформацією слідства, тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту закупив для підрозділів ЗСУ майже 3 000 неякісних бронежилетів. Низка незалежних експертиз показали, що бронежилети не відповідали вимогам IV класу та не можуть належним чином захистити військовослужбовців.

Чиновнику інкримінують завдання збитків держбюджету на суму понад 100 мільйонів гривень, перешкоджання діяльності ЗСУ та вчинення злочину групою осіб. Якщо провину підозрюваного доведуть у суді, йому загрожує від п‘яти до восьми років позбавлення волі. Правоохоронці вирішують питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Правоохоронці не називають імені підозрюваного. Як пише «Українська правда» з посиланням на власні джерела, ідеться про Богдана Хмельницького.

Крім того, журналісти пишуть, що підозру отримав ексзаступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов, який подав у відставку через скандал із закупівлею їжі для військових. СБУ це офіційно ще не коментувало.

Спецслужба ініціювала відкликання партії неякісних бронежилетів на склади Міноборони. Також СБУ проводить слідчі дії щодо інших посадовців у секторі безпеки й оборони.

Уряд звільнив низку високопосадовців

Детальніше

Кабінет Міністрів звільнив керівництво Держмитслужби. Про це заявив голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія, а також підтвердив у зверненні Володимир Зеленський.

За словами Арахамії, посад позбавили тимчасово виконуючого обов‘язки голови Вячеслава Демченка, його першого заступника Олександра Шуцького, а також заступника з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Андрія Лордкіпанідзе.

Крім того, уряд звільнив першого заступника керівника Держагентства лісових ресурсів Юрія Сотника.

Заступника голови Держмитслужби Руслана Черкаського відсторонили від виконання обов’язків. Щодо нього розпочали дисциплінарне провадження.


Раніше правоохоронці викрили понад десятеро високопосадовців, начебто причетних до розкрадання коштів на експорті зерна. За оцінками СБУ, збитки бюджету становлять 5,2 мільярда гривень.
СБУ заявила, що керівництво Департаменту міграційної поліції «кришувало» проституцію в Києві та в інших регіонах країни.

СБУ заявила, що керівництво Департаменту міграційної поліції «кришувало» проституцію в Києві та інших регіонах країни.  

Детальніше

Силовики затримали заступника начальника департаменту, керівника відділу профільного підрозділу столичної поліції та ще 12 учасників угруповання.

За даними слідства, посадовці налагодили схеми «кришування» проституції. До «закладів» підбирали дівчат віком від 18 до 30 років із вразливим психо-емоційним станом. Також організатори створили мережу груп у месенджерах, в яких «адміністратори» підшукували жінок для надання інтимних послуг за гроші. Сутенери пропонували їм «поїздки» до клієнтів у різних областях України, а також відправляли за кордон. Вартість «послуг» становила від 500 до 10 тисяч доларів за ніч.

За підрахунками СБУ, щомісяця організатори нелегального бізнесу заробляли понад 50 мільйонів гривень.

Правоохоронці провели понад 30 обшуків за адресами перебування фігурантів, зокрема в адмінбудівлях Національної поліції. Вже понад 20 особам повідомлено про підозру за трьома статями

▪️ ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією);

▪️ ст. 302 (створення або утримання місць розпусти);

▪️ ст. 303 (сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією).

Спецслужба розслідує участь окремих будівельних компаній Києва в легалізації коштів Медведчука та інших підсанкційних осіб

Детальніше

Служба безпеки провела обшуки в представників будівельних компаній Києва, підконтрольних одному з нардепів від забороненої партії «ОПЗЖ». Слідчі вважають, що ці фірми були залучені до незаконних схем легалізації коштів на користь колишніх депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака.

Як повідомляють в пресслужбі СБУ, аналогічні схеми працювали також на користь інших громадян росії та білорусі, до яких застосували санкції РНБО, країни ЄС та США.

Наразі правоохоронці намагаються знищити схеми та канали легалізації коштів. Зокрема, викуп корпоративних прав українських забудовників різними офшорами та російськими банками та направлення коштів, отриманих від продажу нерухомості, на фінансування дій, що задають шкоди державній безпеці.

СБУ викрила привласнення 40 мільярдів колишніми управлінцями «Укрнафти» та «Укртатнафти»

Детальніше

Правоохоронці викрили незаконні схеми, за якими колишній менеджмент компаній привласнив 40 мільярдів гривень. 

Слідчим відомо про десять випадків незаконних дій. Зокрема, мова йде про виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів та як наслідок — знецінення та зниження вартості їхніх активів.

Слідчі кажуть, що це робилося в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній.

ПАТ «Укрнафта» є найбільшою нафтовидобувною компанією України, а ПАТ «Укртатнафта» — найбільшою нафтопереробною.

СБУ та Бюро економічної безпеки провели обшуки за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України.

За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ «Укртатнафта» оголошено про підозри у вчинені кримінальних правопорушень.

Низка українських ЗМІ з посиланням на власні джерела, а згодом і Давід Арахамія повідомили, що обшуки були в українського олігарха Ігоря Коломойського. Журналісти опублікували фото Коломойського начебто під час проведення обшуків.  

Нові правила бронювання працівників:

Розповідаємо все, що треба знати.

Читайте також

Total
0
Share