У Харкові відбувся брифінг щодо рівня захворюваності на COVID-19 і грип на Харківщині. Також обговорювалися забезпеченість вакцинами на COVID-19 і грип, стан ліжкового фонду та забезпечення медичним киснем.
Максим Хаустов повідомив, що від початку епідсезону на грип і ГРВІ в області захворіло 31 403 особи, з них дітей — 9 487 осіб. Шпиталізовано 2 307 осіб, із них 483 дитини.
«За результатами оперативного щотижневого аналізу захворюваності на 1 тижні (02.01.2023 — 08.01.2023) з урахуванням випадків захворювань на COVID-19 (за попередніми діагнозами) захворіло 2 896 осіб, із них 978 (33,8%) дітей віком до 17 років. У порівнянні з попереднім тижнем відмічається зростання захворюваності на 50,6% за рахунок зростання захворюваності як серед дорослих на 57,1%, так і серед дітей на 39,3%», — додав він.
За його словами, станом на 10 січня в ОКІЛ знаходиться на лікуванні 167 людей з ГРВІ, з них підтверджено діагноз грипу лише у трьох. Найвищий показник захворюваності зареєстровано у Лозівському районі (213,91 на 100 тисяч населення), найнижчий — у Харкові (90,43 на 100 тисяч населення).
Хаустов зауважив, що варто дотримуватися маскового режиму. Він порадив своєчасно звертатися до сімейних лікарів, аби підтвердити чи спростувати діагноз та призначити правильне лікування.
Цьогоріч в Україні доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» та «ДжіСі Флю», обидві — якісні та безпечні.
«Вакцину “Ваксігрип Тетра” можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а “ДжіСі Флю” — від шести місяців. Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень і відсутня у національному календарю щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян», — пояснив Максим Хаустов.
Наявність вакцин від грипу в аптеках можна переглянути на сайті Tabletki.ua, вартість складає 300–350 гривень.
Щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику, а саме:
- медпрацівникам;
- учителям;
- дітям віком до п’яти років;
- вагітним;
- літнім людям віком від 60 років;
- пацієнтам із хронічними захворюваннями;
- усім, хто працює в місцях скупчення людей.
На Харківщині станом на 10 січня зареєстровано 42 підозри на COVID-19, із них мешканців Харкова — 27. Протягом епідемії всього по області зареєстровано 316 067 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, із них 308 632 хворих одужало, 7 283 — померло.
Наразі в області в 13 лікарнях нараховується 2 051 ліжок для лікування хворих на COVID-19.
«На сьогодні ситуація з COVID в Харківській області є абсолютно контрольованою. Проте Китай оприлюднив дані про зріст захворюваності та смертей від COVID-19 із грудня. Тому ми не виключаємо нові спалахи на території України та закликаємо всіх вакцинуватися повним курсом щеплення та, у подальшому, двома бустерними дозами. Для бустерної дози можна використовувати будь-яку вакцину», — зазначив Хаустов.
Минулого тижня вперше було отримано вакцину Comirnaty для дітей від 5 до 12 років у кількості 3 000 доз, вона розподіляється на пункти щеплення міста та області. Вакцина Comirnaty для дітей 5–12 років передбачає інше дозування, повний курс щеплення — дві дози з інтервалом 21–28 днів.
Для щеплення дітей 5–13 років необхідна інформована згода батьків або опікунів (форма 063). Діти від 14 років можуть заповнювати згоду самостійно.
«Для лікування COVID-19 лікарні забезпечені необхідними препаратами, у тому числі таблетованими для лікування легких форм захворювання та середньої тяжкості (“Молнупіравір”, “Паксловід”)», — запевнив директор Департаменту охорони здоров’я ХОВА.
На деокупованих територіях фактично поновлена медична допомога. Якщо людина хворіє на коронавірус, є швидкі тести, відпрацьовують результати сімейні лікарі та центральні районні лікарні. Якщо пацієнт потребує стаціонарного лікування, каретами швидкої допомоги він доправляється до інфекційних лікарень.
За словами Хаустова, пік захворюваності на грип може припадати і до березня, тому ще є час зробити щеплення, щоб організм опрацював антитіла до самого вірусу.
Також у Харкові за результатами об’єднання інфекційних лікарень очікують оптимізації надання допомоги.
«По-перше, сьогодні дійсно іде об’єднання, тому що це вимоги кластеризації. Це дасть змогу оптимізувати службу при якихось викликах. Це буде одна служба, яка допомагатиме нашому населенню. Очікуємо від цього оптимізації служби», — сказав Хаустов.
Своєю чергою, директор Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Павло Нартов повідомив: ситуація у лікарні контрольована, кількість хворих з 1 січня збільшилася за рахунок респіраторних інфекцій. За його словами, летальні випадки через захворювання на коронавірус найчастіше спостерігають у літніх людей, які не були щеплені.
Директор Обласної дитячої інфекційної клінічної лікарні Дмитро Кухар повідомив, що епідемічні підйоми були набагато більші в попередні роки, ніж в цьому році, але це лише початок.
«Можна сказати, що з середини грудня 2022 року ми почали фіксувати меншу кількість хворих на коронавірус, а пішли хворі з клінічними проявами тяжкої гострої респіраторної інфекції та грипу. Діти хворіли у тяжчому стані, ніж навесні минулого року і до сезону розвитку грипу. Більше хворих проходить через відділення інтенсивної терапії, більше є ускладнень. Також багато дітей із супутніми патологіями», — зауважив він.
https://nakipelo.ua/misiia-potrapyty-do-likaria-iak-pratsiuie-medychna-systema-na-kharkivshchyni-pid-chas-vijny/