Відомий фотограф, який зараз працює на Харківщині, поділився враженнями від побаченого

Євген Малолєтка — український фотокореспондент, який отримав широку популярність фоторепортажем про блокаду Маріуполя під час вторгнення росії в Україну в березні 2022 року.


До початку російської військової агресії Євген Малолєтка працював, зокрема, над проєктами про гуцулів, їхні традиції та повсякденне життя, а також про наслідки війни на Донбасі, яка триває з 2014 року. Разом з колегою Мстиславом Черновим вони публікували тексти та фотографії бойових дій та постраждалих від них у Криму та на Сході України у багатьох міжнародних ЗМІ, таких як BBC, Deutsche Welle, New York Times, Washington Post та Der Spiegel.

 

Понад тиждень Євген працює в Харківській області. 

 

«Місто стало мені дуже близьким ще до вторгнення, коли ми працювали над сюжетом про те, як регіон готується до війни. Тоді такі думки були трохи абсурдними. Все було нормально, без ознак того, що щось може статися. Можливим вторгненням цікавилися лише ЗМІ.

З перших днів Харків, як і інші міста, отримав удар від небратського сусіда. Місто та область досі під ударами Росії. Бригади територіальної оборони, з якими ми працювали раніше, під час наступу зазнали серйозних ушкоджень ворогу, повернули окуповані райони та продовжують утримувати позиції на кордоні.

@okrema_brigada_tro_kharkiv вдалося захопити багато російської військової техніки і після ремонту використовувати її для боротьби з колишніми власниками. Як кажуть військові, «Росіійський Ленд-ліз» дав нам більше техніки, ніж могло бути за нормами. І люди, які зараз служать в армії, але спочатку прийшли з бізнесу, роблять експериментальні проекти і реалізують їх. Таким чином волонтери сконструювали машину, що повертає щоглу на 18 метрів вгору, з дистанційною камерою огляду зверху для спостереження за позиціями ворога та коригування вогню. Війна з технологіями Starlink сильно змінила правила гри.

Але, на жаль, не всі українські бійці можуть повернутися додому з цієї жахливої війни. Щодня відбувається 5–10 похоронів українських воїнів на Алеї Слави на одному з кладовищ. У масштабах одного міста це велика цифра. Були на похоронах загиблого під Сватово мінометника «Мішка» та загиблої під Бахмутом оператора БПЛА Владислава Черних «Аїда». Осколкові поранення часто призводять до смерті. А через інтенсивні обстріли медики не можуть вчасно доставити поранених у госпіталь.

Від постійних ракетних обстрілів потерпає і мирне населення — воно живе без світла, води та умов для нормального життя. Зруйновані мости перервали сполучення з їхніми будинками. Тепер їм доводиться перепливати річки на човнах», — написав фотокореспондент. 

 


https://nakipelo.ua/politsiia-rozpovila-skilky-liudej-zahynuly-v-kharkivskij-oblasti-vid-pochatku-povnomasshtabnoho-vtorhnennia/

Читайте також

Total
0
Share