У ці дні всі наші думки спрямовані на одне: як жити, коли неможливо нічого планувати, відчувати себе у безпеці, отримати доступ до зрозумілих і простих благ цивілізації.
Наша психіка наразі — у стані колосального стресу. Ситуація, коли до стресу психологічного доєднується тіло, посилює тривогу та наслідки стресових реакцій. Тіло та психіка — одне ціле, розділити їх неможливо. Це знає кожен, хто не має опалення та світла протягом багатьох нескінченних годин очікування.
Як допомогти собі?
Дайте собі чесну відповідь: чи готові ви перебувати в запропонованих умовах упродовж невизначено довгого терміну? Відповідь «ні» — зовсім не про слабкість чи відсутність принциповості. Можливість чесно відповідати на виклики реальності, співвідносити їх із персональною реальністю та приймати рішення з урахуванням ситуації, можливостей та сил — це, насправді, про зрілість і силу. На будь-якому фронті потрібні свої бійці. Якщо ваша боротьба передбачає переміщення або вимушений тимчасовий переїзд — так може і так має бути.
Якщо ви відчуваєте сили пережити цю зиму незламності, обов’язково знайдіть фактори, які стануть постійними та ефективними ресурсами.
Довоєнні звички повернути навряд чи вдасться, але сформувати нові, такі самі наповнюючі — саме час. Це можуть бути зустрічі з друзями, концерти, активний відпочинок, — все, що зігріє хоч не тіло, так душу.
Знайдіть способи підтримувати регулярний контакт із близькими та родиною, особливо якщо ви перебуваєте у різних регіонах країни.
Сформуйте чіткий план дій на всі можливі випадки.
Майте адреси «Пунктів незламності» у нотатках телефона, завантажені карти, адреси друзів у інших регіонах. Підготовлені — значить озброєні. Не забувайте про це.
Наше тіло — наш дім.
Зараз ці метафоричні слова набувають практичного значення. Створіть максимально сприятливі умови для підтримки тіла. Не забувайте знаходити час на чистоту тіла, спорт, корисні та приємні деталі. Особливо важливо це сьогодні, коли ворог тільки й прагне, як лишити нас гідності та звичного цивілізованого життя.
Надихайтеся та шукайте привід для радості.
Надихайтеся та шукайте привід для радості. Знаєте, зовсім скоро Святий Миколай прийде в гості. Можливо, він має навідати цьогоріч не лише дітей? Та і хто заважає стати Святим Миколаєм самому собі?
Відволікайтеся на інтелектуальну діяльність.
Спробуйте розібратися у чомусь, пов’язаному з використанням техніки. Переключення уваги на подібні активності допомагають не захлинутися повсякденністю.
Наша сила — у нашій єдності: із сусідами по під’їзду, з незнайомцями у чаті, які дають слушні поради, з тими, хто далеко, але може і хоче простягнути руку підтримки. Тож гуртуймося та перемагаймо разом!
https://nakipelo.ua/den-pamyati-zhertv-golodomoriv/