Що сталося?
Абітурієнти у 2023 році знову будуть складати мультипредметний тест замість ЗНО для того, щоб вступити у вищий навчальний заклад. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Що таке мультипредметний тест?
Національний мультипредметний тест складається із завдань з трьох предметів. Це два обов’язкові: українська мова і математика, і один на вибір вступника: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.
Учасники будуть мати змогу самі обрати третій предмет НМТ, який буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.
В чому різниця?
Для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнти. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки — більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний — навпаки.
Як це відбуватиметься?
Тест усі випускники будуть складати в один день. Для його складання буде відведено 180 хвилин, які вступник зможе розподілити на свій розсуд.
Чи будуть додаткові сесії?
Заплановано проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна буде проходити у червні, додаткова — у червні–липні.
У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії.
Які завдання?
У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини 16–початку 21 століття, зазначають у Українському центрі оцінювання якості освіти.
У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання.
Під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.
А якщо я за кордоном?
Випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, будуть мати можливість скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у інших країнах світу, зауважив Міністр освіти і науки.
Чому все ж таки не ЗНО?
Національний мультипредметний тест замінив зовнішнє незалежне оцінювання в Україні у 2022 році через війну. Він складається із 20 питань і трьох частин.
Того року основний блок містив завдання з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України та іноземної мови. На виконання абітурієнтам виділяли 90 хвилин.
Додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології проводили в окремий день, а цими оцінками можна було замінити оцінки з історії України та іноземної мови.