Пропонуємо вашій увазі суб’єктивну добірку українських YouTube-каналів на різні випадки життя: поміркувати, поплакати, посміятися та щось нове дізнатися. Навмисне не пишу про популярні канали на кшталт STERNENKO, «Телебачення Торонто», «Палає», «Рагулі», оскільки маю надію, що ви про них точно знаєте. В нашій країні є чимало цікавих блогерів, яким хочеться побажати якомога більше переглядів. Ось деякі з них.
Front 18
Канал зацікавить любителів глибоких інтерв’ю «на подумати». Журналісти спілкуються з військовими, ветеранами, волонтерами. Що Front 18 відрізняє від інших каналів, які роблять подібну роботу, — формат. Це інтерв’ю-портрети. Глядач бачить і чує лише героя. Жодних питань або когось стороннього в кадрі. Це ніби сповідь людини, якій точно є, що сказати.
WAS: Популярна історія
Короткі відео, які дають багато інформації. Автори яскраво й емоційно розповідають про історію України та світу, про що точно мовчали шкільні підручники. Тут можна послухати історію появи протезування, розкрити феномен Геббельса та навчитися якісно розвінчувати міфи про найсмачніший в світі пломбір і найдешевшу ковбасу.
«Смішно не буде»
«Я Настя, і я феміністка», — так зазвичай починає трансляції блогерка, яка робить огляди на відео з TikTok. Вона коментує сюжети, в яких жартують про вивчену безпорадність, «слабку підлогу», об’єктивацію та роблять інші висловлювання, які немовби перекочували з «Дизель-шоу» в сучасну соцмережу та досі мають місце в нашому інформпросторі. Настя пояснює, які у цього можуть бути наслідки. І так, це не смішно. Ти ніби поринаєш в безодню крінжу, після якого хочеться очиститися. Наприкінці відео авторка завжди показує своїх котів, що трошки згладжує враження.
«Шева, Леся і Франко»
Кльовий формат подкасту, який виходить на YouTube. Багатьом зараз трішки соромно, що наші знання про українських літераторів дуже поверхневі. Навіть зізнаватись у цьому незручно. А от два НЕлітературознавця, Дарина Романська та Андрій Богданович, прийняли цей факт і почали це змінювати. Вони читають класиків, дізнаються маловідоме з їхньої біографії та діляться враженнями. Дуже цікаво, пізнавально, і рівень сорому — знижується.
«Бродячий Stand Up»
Український стендап нарешті розквітає. Постійно звучать нові імена, що приємно. Найпопулярнішим є «Підпільний стендап», який не потребує додаткової реклами. Але не менш різноманітним і цікавим є канал «Бродячий Stand Up»: там багато коміків-початківців, і вони безумовно варті глядацької уваги.
ISLND TV
Це популярний український ютуб-канал, але я додам його в добірку, оскільки вважаю, що його можна радити «страждальцям за дудьом». Часто чую подібне: «я б не дивився дудя, але в нас так не вміють брати інтерв’ю». Вміють! Сергій Іванов блискуче веде діалог і розкриває гостя. А ще хочу відзначити його працездатність: навіть не знаю, з ким він ще не встиг поговорити. На ISLND TV кожен знайде для себе цікаве.
«Солов’їне шоу»
Віддушина в холодному світі російськомовних вивісок і оголошень. Шоу легеньке та невагоме, мов пір’ячко, яке українізує лагідно та з любов’ю. Учасники змагаються між собою, хто краще знає правила української мови та прислів’я. Завжди дізнаюсь щось нове, сміюсь і маю гарний настрій після перегляду.
Діна Веселкова
Психологиня, яка науково пояснює, чому багато хто з нас хоче відшукати «хороших росіян» (і це я зараз не про тих, які потрапляють до зведень Геншабу) та як із цим бути. Фахівчиня препарує російську ментальність і дає практичні поради, як не потрапляти на гачки більш витонченої роспропаганди.
Альберт Цукренко
Якщо ви знаєте гурт «Хамерман Знищує Віруси» — це прізвище вам багато скаже. Але на своєму каналі Альберт дещо інший: здається, він знає про музику все. Особливо про українську естраду середини минулого сторіччя. Формат каналу нестандартний, але мені дуже подобається.
https://nakipelo.ua/chuhajster-mavka-povitrulia-test-na-znannia-ukrainskykh-mifichnykh-istot/