Ви помітили людину, яка підірвалася на міні. Ваші дії?
Як би це не звучало цинічно, але насамперед треба пам'ятати про власну безпеку. Бігти на допомогу або витягати поранену людину із замінованої території — така собі ідея. Найчастіше міна не закладається одна, тож замість одного постраждалого може стати два, тоді ви точно нікому не допоможете. Або ж при витягуванні постраждалий може зачепити ще одну міну.
Ого, частина касетної бомби окупантів. Візьмете собі?
29 жовтня в селі Федорівка на Харківщині від вибуху ракети загинули батьки та дитина. За даними поліції, чоловік приніс додому нерозірвану частину ракети С-300, вона здетонувала.
Ну а хоча б запал від гранати можна взяти?
Запали та підривники теж можуть бути небезпечні.
Протитанкова міна призначена для транспорту та спрацьовує від тиску ваги понад 120 кг. Міну можна взяти в руки, і нічого не станеться.
Чіпати протитранспортну міну, не перевірену саперами, — це як грати в «російську рулетку». Понад те, пастка може спрацювати, коли ви спробуєте її дістати: поруч можуть встановити протипіхотну міну.
Ви йдете дорогою, і на узбіччі в траві побачили щось схоже на міну. Який алгоритм дій правильний?
Від радіосигналу з телефона міна може вибухнути, тож варто спершу відійти на безпечну відстань. Якщо поруч інші люди, попередьте їх про небезпеку. За можливості, позначте місцевість, наприклад, палкою, і дочекайтеся приїзду піротехніків.
Яка безпечна відстань від вибухонебезпечного предмета?
За рекомендаціями ДСНС, необхідно відійти щонайменше на 100 метрів.
На прогулянці собака приносить знайдену іграшку. Ви берете її до рук і розумієте, що з іграшкою щось не так. Перша дія?
Звісно, хочеться якомога швидше позбутися небезпеки, проте краще не жбурляти іграшку. Вибухівка може бути закладена в розрахунку саме на таку реакцію.
Ви йдете перевірити, наскільки зруйнований будинок знайомих. Підходячи до паркана, помічаєте натягнуту ліску. Що зробите?
Від перерізання ліски прикріплена до неї міна чи граната може здетонувати. Також зона вздовж ліски або дроту може бути додатково замінована протипіхотною міною.
Під який предмет окупанти зазвичай не маскують вибухівку?
Насправді, це питання-пастка. Окупанти можуть замаскувати вибухівку під будь-який предмет. Особливо вони полюбляють її залишати поблизу житлової зони або біля дитячих майданчиків.