Заступник мера Ізюма Володимир Мацокін проінформував про поточну ситуацію у деокупованому місті.
На брифінгу він заявив, що рівень руйнувань в Ізюмі вищий, ніж очікували.
«Ситуація абсолютно близька до апокаліптичної. Тобто центральна частина та багатоповерхівки, якщо ми раніше говорили кореспондентам, що зруйновані на 80%, сьогодні я сказав би, що це 90% повної або часткової руйнації. Житловий сектор – приватний, одноповерховий, він трохи у кращому стані, але там потрібно більше проводити роботи для дослідження реальної ситуації. Люди у центральній частині міста сьогодні не живуть, оскільки там неможливо жити – все зруйновано», – наголосив Мацокін.
За його словами, ситуація із забезпеченням продуктами харчування вже досягла норми.
Також він повідомив, що центральна лікарня Ізюма не припиняла роботи під час окупації міста, і після звільнення туди повертаються евакуйовані лікарі.
«Вона не закривалася, працювала. Тут були і травматологи, і проводили хірургічне втручання, робили дослідження. Ми сьогодні висловлюємо велику вдячність нашим лікарям, але стан самої лікарні… Якщо це були хірургічні втручання, наші лікарі робили їх в підвалах, в темноті, підсвічуючи телефонами. Перше влучання у лікарні зруйнувало усі операційні, приміщення КТ. Центральний вхід розбитий, приміщення посічені. Тут були наші лікарі, але й були російські військові», — сказав Мацокін.
Він зазначив, що російські окупанти розграбували медзаклад.
«Я обходив всі поверхи лікарні, наша центральна лікарня була відремонтована по програмі президента «Велике будівництво», залишалося тільки благоустрій провести, була поставлена техніка медична, новітня, все пограбоване. Те, що не змогли пограбувати, знищили, виймали звідси якісь цінні метали, трощили», — повідомив заступник мера.
Не дивлячись на стан медичного закладу, він все одно продовжує надавати послуги.
«Лікарі повертаються в неймовірні умови, вимушені ночувати в лікарні, але вони сьогодні повертаються, і щодня їх стає все більше і більше, за що їм окрема подяка», — зауважив заступник міського голови.
Крім того, у звільнених громадах Харківської області відновлюється робота Державної міграційної служби.
Про це на брифінгу заявила голова Державної міграційної служби Наталя Науменко.
«Ми повністю запустили роботу тих підрозділів, які знаходилися на лінії з деокупованими територіями. Зміївський та Чугуївський підрозділи вже працюють у повному обсязі, туди повернулися наші працівники, підключено канал зв’язку. Ми вже почали оформляти перші документи нашим громадянам, які були втрачені або пошкоджені», — зазначила вона.
За її словами, відновили і роботу Первомайського підрозділу ДМС.
«Це нелегко – розпочинати роботу у таких регіонах. Але ми розуміємо, наскільки важливо нашим громадянам мати ці документи. Тому що це перший крок до отримання всіх соціальних послуг, які довгий час вони не отримували. Це пенсійне та соціальне забезпечення, можливість працевлаштування, доступ до шкіл та садочків тощо», — додала Науменко.
В деяких звільнених населених пунктах досі немає електроенергії, проте вони не залишаться без послуг міграційної служби.
«Ми плануємо запускати наші послуги і в Балаклії та Шевченковому. Ми вже були там. Наразі основна проблема, яка там є, – відсутність світла, а воно нам необхідно для роботи обладнання та комунікацій. Ми забезпечили наш підрозділ у Харківській області мобільним автобусом, підтримуємо контакт з військовою адміністрацією. За виникнення потреби наш мобільний бус буде виїздити до Балаклії та Шевченкового і надавати необхідні послуги громадянам», — запевнила Науменко.