Захист населення в умовах постійних ракетних обстрілів Харкова та області. Головне з брифінгу
14 липня на майданчику комунікаційної платформи Kharkiv Media Hub відбувся брифінг, присвячений взаємодії органів влади з Міжнародним комітетом Червоного Хреста.
Спікери заходу:
- Іван Сокол, голова департаменту цивільного захисту населення Харківської області;
- Максим Забалуєф , голова субделегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста (Франція);
- Костянтин Башкіров, голова Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
Ми зібрали головні тези брифінгу
- Влада розробила конкретні заходи для захисту цивільного захисту населення під час постійних ракетних обстрілів, які в Харкові відбуваються вдень та вночі.
- Існує чітко визначений порядок дій під час тривоги у торговельних центрах. Рекомендації та вимоги розсилаються керівникам бізнесу.
- Регулярно проводяться наради з представниками бізнесів та проводяться перевірки щодо дотримання безпекових вимог. Виявляються недоліки.
- Представники Департаменту цивільного захисту та рятувальники проводять заняття з персоналом. Серед головних тем — надання домедичної допомоги постраждалим. Пріоритет — зупинка кровотечі.
- Один з головних економічних викликів для регіону — люди поїхали, нема кому працювати.
- Одним із помічникив у галузі цивільного захисту є Товариство Червоного Хреста України. Міжнародний комітет Червоного Хреста щільно взаємодіє з Товариством Червоного Хреста в Україні. З Червоним Хрестом працюють понад 500 волонтерів, які долучилися ще у перші 30 днів війни.
- Станом на 1 липня Червоний Хрест надав допомогу 1 мільйон 200 тисяч «пар рук». Під «парою рук» мається на увазі те, що деякі люди могли отримувати допомогу декілька разів.
- Понад 600 тонн допомоги вже передано при взаємодії з Товариством Червоного Хреста в Україні та Міжнародного комітету Червоного Хреста.
- Гуманітарний набір від Міжнародного комітету Червоного Хреста складає 17,5 кілограма продовольчих товарів. Він розрахований на те, щоб одна людина могла харчуватися протягом місяця.
- Станом на кінець березня запитів по колцентру Товариства Червоного Хреста в Україні було близько 2 тисяч дзвінків на день. Логісти складали маршрути більш ніж для 150 автомобілів, які персоналізовано розвозили набори по місту та області.
- Червоний Хрест чітко координує свої дії з владою на місцях, а також взаємодіє з різними партнерами, які надають гуманітарну допомогу.
- Наразі Червоний Хрест надає пріоритет передачі гуманітарки саме тим, хто не складує провізію, а передає безпосередньо людям у руки.
- Майже 30 медичних закладів отримали допомогу (оснащення реанімобілів тощо).
- Товариство Червоного Хреста в Україні допомагає проводити евакуації з небезпечних регіонів. Понад 15 автобусів із дітьми евакуйовано до Словаччини.
- Червоний Хрест регулярно навчає людей, як треба поводитись на замінованих територіях.
- Головні пріоритети Червоного хреста в Україні — підготовка до зими та відновлення роботи патронажної служби.
- окупанти регулярно обстрілють котельні. Влада робить усе, щоб у зимовий період ми зайшли готовими та люди були з теплом.
- Кількість захисних споруд наразі достатня, щоб укрити все населення регіону. Але особиста безпека кожного — це індивідуальна справа. Якщо сховище поряд із вами не облаштовано, необхідно звертатися для Жилкомсервісу. Вони реагують на запити.