Документ створено 3 червня, тепер його має розглянути президент.
«У цей час кожен день може бути останнім. Хай люди однієї статі отримають можливість створити сім’ю та мати офіційний документ, який підтвердить це. Їм необхідні такі ж права, що й у традиційних пар», — пише ініціаторка петиції Анастасія Совенко.
На підставі нормативних документів голова держави може або відмовити в легалізації, або надати цьому процесу подальший хід. Одностатеві шлюби легалізовані приблизно у 30 країнах світу.
Нині представники ЛГБТ-спільноти в Україні не мають права офіційно укладати шлюби. Окрім морального аспекту, є ще і юридичний — це позбавляє їх прав оформлювати опіку над дітьми партнера або партнерки, мати доступ в реанімацію, отримати спадок та навіть поховати тіло свого коханого чи коханої.
З 2019 року в Харкові проводиться ХарківПрайд. Це масштабна подія, яка включає лекції, публічні дискусії та мирну ходу на захист рівних прав та можливостей для людей, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. На цих заходах завжди було задіяно багато правоохоронців, оскільки жодна хода не обходилася без агресивних дій праворадикальних організацій.