«Коли спустилася в метро, у мене виступили сльози»: як реагують люди на відновлення роботи харківської підземки

«Шановні пасажири, будьте уважні: на станцію прибуває електропоїзд. Відійдіть від краю платформи». Уперше за три місяці війни ця фраза залунала в харківському метро. З 24 лютого на станціях підземки люди ховалися від обстрілів

24 травня з сьомої ранку в метро закурсували потяги, загомоніли люди, що кудись поспішають. Ми розпитали в пасажирів: які їхні враження від метрополітену та куди вони прямують у першу за три місяці поїздку. 

Юрій, кілька днів переховувався від обстрілів на платформі

Звісно, це добре, що є транспорт, тим більше — метро. Ним безпечно пересуватись: учора ось у районі Павлова Поля на зупинку прилетіло. На щастя, ніхто не постраждав. Особисто мені полегшало, що відкрилося метро. Я до рідних їжджу, вони в центрі. Під час війни я втратив авто: коли приїжджав до рідних, буквально за п’ять метрів від машини рвонуло, вона згоріла повністю. Тому зараз для мене це — як казка.

Декілька ночей я провів у метро на «Історичному Музеї», коли страшно було. Коли відвідував близьких, почався щільний обстріл — тож я не наважився їхати, ховався в метро разом із рідними.

Уже три місяці війна, а мені здається, що я перебуваю в якомусь страшному сні та досі не можу прокинутися, ось таке враження. Не віриться, що це реальність, тим більше від нашого сусіда, росії. А як людям, які Другу світову пройшли: вони разом із росіянами воювали проти одного ворога, а тепер ті на них напали, так виходить.

Людина має властивість до всього звикати. Хоча до війни звикнути, мабуть, неможливо. Де мешкати — до цього якось можна, до якихось звуків, вибухів. Якщо в перші тижні вдома хтось із рідних впускав книгу, ти, здригаючись, обертався. А на третьому місяці війни, навіть коли книжка падає, уже не звертаєш уваги. 

Вікторія Міщенко, викладачка Харківської дитячої музичної школи № 9 імені В. Сокальського

Коли я спустилася в метро на «Холодній Горі», у мене сльози виступили. Це просто щастя: нарешті відроджується життя, буде все гаразд. Обов’язково.

Їду до музичної школи за трудовою для оформлення пенсії. Але працювати продовжуватиму, навчати наших діточок чудових. Поки що онлайн займаюся з тими, хто має таку можливість, хто встиг вхопити інструменти, коли тікав.

Я з Пісочина, встигла вже зайти до Інституту радіології та онкології (імені С. П. Григор’єва — ред.), зараз їду на «Ботанічний Сад», а потім — назад. На таксі це дорого.

Вікторія Міщенко

Ксенія, багатодітна мати

Ми живемо на Салтівці, і мені потрібно діставатися до центру вирішувати різні питання, зокрема щодо роботи. Зараз їдемо з дітьми на метро «Наукова», відвідати старшого сина (він живе з батьком окремо в іншій частині міста). Ми дуже раді, що відновили роботу метро. Це взагалі чудово та безпечніше, ніж автобусом. Спершу не зовсім вірили, що запустять. От фотографую дітей у метро (посміхається — ред.).

Ми живемо в підвалі приватної школи, умови добрі. Там ще мешкають люди з 602-го мікрорайону та Північної Салтівки, які залишилися без домівок. Живемо всі разом як у гуртожитку, я для них готую. А сьогодні приїхала жінка підмінити мене на кухні. І я нарешті змогла взяти вихідний та вийти у світ, скажімо так.

Коли я дивлюся на місто, як воно всупереч усьому квітне, зеленіє, то думаю: хоч би швидше прогнали тих росіян, і Харків швидко піднявся, стряхнувся. Сподіваюся, що все скоро відноситься і буде, як раніше. 

Ксенія із синами

Віталій, їхав з «Наукової» до «Південного Вокзалу»

Дуже приємно, що встигли запустити метро навіть раніше, ніж трамвай: я живу на Павловому Полі, і звідти їхати на роботу зручно лише трамваєм. Але він запрацює 26 травня, а зараз маю можливість доїхати до офісу, подивитися на приміщення, вікна, комп’ютер. До цього під час війни не їздив в офіс, працював дистанційно. Безумовно, запуск метро дозволить нашому бізнесу відновити роботу, бо працювати дистанційно важко. У мене навіть не було нормального комп’ютера вдома. 

Але мої перші враження трохи зіпсував довгий час очікування. Я роблю дві пересадки, і цей час загалом складає приблизно годину. Щоби цю перешкоду прибрати, на мою думку, варто збільшити час очікування потягу на станції: з однієї хвилини до п’яти, наприклад. За цей час люди, які прибувають на одній лінії, зможуть пересісти на іншу. 

Метро від сьогодні працюватиме з 7:00 до 19:00. Станції «Героїв Праці» та «Академіка Павлова» наразі не обслуговують пасажирів: на них ще залишаються жити люди. 

Проїзд у харківському метро буде безкоштовним впродовж двох тижнів після запуску.

https://nakipelo.ua/zachineni-stancii-metro-v-harkovi-planujut-zapustiti-protyagom-tizhnya/

Читайте також

Total
0
Share