В очікуванні виселення: як живуть люди на станції «Героїв Праці» перед запуском метро (фото)

Майже три місяці в метрополітені переховувалися від війни люди. Мер міста Ігор Терехов анонсував, що метро в Харкові відновить роботу 24 травня. Але питання з розселенням людей до кінця ще не вирішено. За три дні до запуску підземки ми побували на станції «Героїв Праці» та дізналися настрої людей. Станом на 21 травня там мешкало приблизно 120 осіб, на вечір 22 травня — понад 60.

68-річний Іван Горшков живе в метро разом із синами. У його будинок влучив ворожий снаряд, у квартирі повилітали шибки. 

«Казали, що звідси треба їхати. Але я не хочу. Варіант якийсь для переселення не пропонували, я чув лише про гуртожиток (що туди пропонують переселятися — ред.)», — каже чоловік.

Більша частина людей на станції — мешканці Київського та Салтівського районів міста. Також у підземці ховаються від війни люди з області. 

У бесіді одна з жінок розповіла нам, що минулого тижня в метро були представники Київської райадміністрації Харкова. Вони формували списки та збирали інформацію про людей та стан їхніх помешкань. Конкретних варіантів для розселення тоді не пропонували, а представники від іншого району та області взагалі не комунікували з мешканцями станції. Через відсутність інформації щодо подальшої долі люди нервували. Згодом вони склали звернення до Ігоря Терехова.

Офіційно про те, що всіх розселять із підземки до запуску метро, люди дізналися 20 травня, каже жінка. Тоді станцію відвідав Ігор Терехов та представники Московського району. Мер пообіцяв, що житлом та гарячим харчуванням забезпечать усіх людей, які через обстріли втратили будинки: за кілька днів їх розселять у гуртожитки.

Перших людей з «Героїв Праці» вивезли 21 травня. За словами начальниці станції Юлії Федяніної, у санаторій в області вивезли 15 осіб.

«Метрополітен не розселює людей, він надає укриття громадянам. Розселенням займаються адміністрації, приходять їхні представники або волонтерські організації. Сьогодні в санаторій намагалися вивезти людей, але вони неохоче погоджуються. Багато хто боїться їхати, аргументуючи це тим, що почувається безпечно саме під землею», — зазначає Юлія Федяніна.

Начальниця станції Юлія Федяніна разом з іншими мешканцями півтора місяця переховувалася від обстрілів у метро. Дім жінки знаходиться на Північній Салтівці.

За її словами, станом на 21 травня на станції постійно знаходяться приблизно 120 людей. Також є ті, хто приходить лише переночувати. Наприклад, у ніч з 20 на 21 травня під землею перебували 208 людей.

«Виганяти силоміць ніхто нікого не буде, ніхто не має на це право. Потрібне лише розселення. Тож очікуємо, бо людей із платформи обов’язково треба прибирати: це безпека їхнього життя, якщо потяги постійно ходитимуть. 21 травня ми збирали дані повторно: мобільні телефони, адресу проживання, прописку, і ввечері їх передали. 22 травня чекаємо на представників адміністрацій, які займатимуться розселенням в гуртожитки», — зазначає начальниця станції.

Одній з жінок, з якими ми спілкувалися, але яка не захотіла називати ім’я, уже повідомили адресу гуртожитку для переселення. За її словами, він розташований у безпечному районі. Жінка тимчасово живе в метро разом із чоловіком. Їхня двокімнатна квартира на Північній Салтівці-3 зруйнована, тож повертатися подружжю нема куди. Інша жінка очікує дзвінка від представників місцевої влади. Ще одна мешканка метрополітену, Наталя, разом із сім’єю ще не вирішили, як бути далі.

«Нам пропонують переїхати додому, оскільки в нас квартира тут поряд і начебто ціла. Але вона розташована близько до місцини, де обстріли. Ще, як варіант, можна переїхати в гуртожиток десь у місті. Ми не записувалися. Мені ще як матері з дитиною адміністрація Київського району пропонувала до Туреччини на три місяці виїхати. Якщо поїдемо, то бабуся залишиться вдома, тому що беруть лише маму з дитиною», — розповідає Наталя.

«Накипіло» звернулося до міськради та метрополітену, щоби дізнатися, скільки людей розселили до гуртожитків та скільки ще залишаються в метро.

Як повідомила Юлія Федянина, станом на вечір 22 травня на станції «Героїв Праці» залишаються 93 людини, з них 32 — прийшли тільки переночувати.

«Скільки вивезли сьогодні, складно порахувати: хтось прийшов, записався, повідомив, куди перемістився, а хтось ні. Були чотири “Карсани”. Я думаю, десь людей 60 вивезли», — додала начальниця станції.

https://nakipelo.ua/dyakuju-za-prihistok-azovstal-misce-mogo-zhittya-i-moiei-smerti-shho-vidomo-pro-zahisnika-mariupolya-svitlini-yakogo-pobachiv-uves-svit/

Читайте також

Total
0
Share