Безпека України та санкції проти Росії: про що розмовляв Зеленський з прем’єром Нідерландів

2 лютого Президент України Володимир Зеленський зустрівся із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Після зустрічі вони дали спільну пресконференцію. 

Центральною темою зустрічі стала безпека України та накопичення російських військ на кордоні з нашою державою. Також обговорювали можливі санкції з боку Нідерландів та Євросоюзу проти Росії. Наводимо головні тези спікерів.

Про співпрацю з Нідерландами

Володимир Зеленський: «Нідерланди — наш важливий партнер у межах ЄС та Альянсу, один з ключових торговельних партнерів у Європі та другий найбільший інвестор в українську економіку. Тож не дивно, що наш двосторонній порядок денний є максимально насиченим і змістовним».

«Позитивною є співпраця наших країн у сфері охорони здоров’я. Ми хочемо окремо розвивати цей напрямок. І у нас є окрема програма, яку пан Рютте обговорював з Денисом Шмигалем, щодо побудови 48 нових сучасних лікарень та реабілітаційних центрів для наших військових та ветеранів».

Про розслідування збиття літака рейсу MH17

Марк Рютте: «Ми хочемо досягти правосуддя, встановити правду та притягнути до відповідальності тих, хто відповідає за цю трагедію. Європейський суд з прав людини у Страсбурзі минулого тижня почав слухання справи: це подання Нідерландів проти Росії стосовно збиття літака».

«Крім того, тристоронні переговори тривають між Росію, Австралією та Нідерландами. Вони не просуваються так, як ми хочемо. Ми, Австралія та Нідерланди, думаємо про подальші кроки».

Володимир Зеленський: «Наші держави продовжать тісну співпрацю в цьому напрямку, зокрема в межах Спільної слідчої групи з розслідування цієї трагедії».

Про курс гривні

Зеленський: «Ми зробили багато кроків, стабілізували гривню, заспокоїли ринки, я вважаю. На сьогодні ми бачимо, що йде укріплення національної валюти. Тож не треба виводити гроші. Ми розуміємо, що буде завтра. Ми вийшли з ситуації, коли для нас кожен ранок — це фінансовий ризик і “сюрприз”. На сьогодні ситуація стабільна».

Про протидію Росії

Зеленський: «Після того, як у нас окупували частину територій, ми нарощуємо рівень нашої боєздатності та спроможності армії. Ми фундаментально розуміємо, що нам потрібно. Я не готовий сьогодні публічно говорити, з якою країною та про що детально ми домовляємося та що ми отримуємо».

«Уся зброя — це захист. Ми думаємо лише про мир, деокупацію територій, і тільки дипломатичним шляхом. Більше ми не віддамо жодної ділянки нашої землі, не віддамо наші території, яка б ціна цього не була. У нас є окремий перелік, що потрібно нашій армії. Вчора ми вирішили збільшити професійну армію ще на 100 тисяч впродовж 2–3 років, збільшити заробітну плату, наскільки це можливо. Тому це питання саме стримування».

Марк Рютте: «Усі зусилля повинні бути спрямовані на зниження напруги. Єдине рішення для деескалації — це дипломатія, це діалог, який має продовжуватися між Росією та США, між Росією й НАТО та, звісно, між країнами Нормандського формату: Україною, Німеччиною та Францією. Я сподіваюся, що цей діалог дасть рішення. Якщо ні — подальша агресія стосовно України матиме серйозні наслідки. У Європі ми працюємо в партнерстві зі Сполученими Штатами, аби підготувати потужний пакет санкцій».

Читайте також

Total
0
Share