Замість огляду головних подій 2021 року ми намагалися передбачити теми, які світ обговорюватиме в наступному. Ось дуже суб’єктивний перелік головних понять 2022-го.
Захворювання на коронавірус не припиняться у 2022 році, але, можливо, їхня кількість піде на спад у розвинених країнах. Цьому сприятиме поширення ліків, які допомагають знизити ризик госпіталізації або смерті, пов’язаних із COVID-19.
Щеплення також залишаться актуальними: у 2022 році в Україні розпочнеться кампанія ревакцинації тих, хто щепився у 2021-му.
Компанія Meta (колишня Facebook) анонсувала створення метавсесвіту. У планах Meta — створити простір у віртуальній та доповненій реальностях, де люди зможуть навчатися, працювати, спілкуватися та навіть займатися спортом, не виходячи в реальний світ.
Для входу в метавсесвіт знадобляться спеціальні окуляри; їхнє створення Meta анонсувала теж.
Новий світ, який змішає доповнену та віртуальну реальності, точно підштовхне інших виробників до створення нових продуктів у сферах AR та VR.
У 2022 році війна не піде з України, а Росія так само нарощуватиме напругу на кордонах. З хороших новин: ми не залишимося віч-на-віч із цією проблемою. Наприклад, в оборонному бюджеті США вже закладено 300 мільйонів доларів на підтримку Збройних сил України.
Проте основна турбота про безпеку України лежатиме лише на нас.
У 2021 році на орбіту в капсулі Dragon компанії SpaceX Ілона Маска вирушили четверо непрофесійних астронавтів. Крім того, цього ж року в космосі побували мільярдери Джефф Безос та Річард Бренсон.
Наступного року туристів на орбіті буде ще більше. До речі, коли там політ у мера Дніпра?
Зимові Олімпійські ігри в Пекіні та Чемпіонат світу з футболу в Катарі ще до початку змагань стали об’єктами бойкотів.
Так, до Пекіна через порушення прав людини в Китаї вже відмовилися відправити свої дипломатичні делегації США, Велика Британія та Австралія. Офіційний Пекін назвав це «ідеологічними забобонами».
Весь 2021 рік біржові ціни на газ у Європі зростали, а восени політики в Україні заговорили про можливий дефіцит вугілля. У Китаї влада обмежила енергоспоживання, а в Індії — заявляла про критично низькі запаси вугілля на електростанціях.
Енергетика стане надзвичайно актуальною темою у 2022 році, особливо пошуки джерел енергії, альтернативних викопному паливу.
У 2022 році буде багато розмов про Web3, нову ідеологію інтернету. Епоха Web2 ознаменувала домінування корпорацій в інтернеті: Google, Facebook, Twitter панували над користувачами, контролюючи, що вони публікують, скачують і купують.
Web3 буде новою, децентралізованою ітерацією інтернету, побудованою на технології блокчейн. Навряд чи Web3 знищить мегакорпорації, але він, мабуть, змусить їх змінити політики.
Ще інтернет стане швидшим: наприклад, у США на початку 2022 року відключать застарілі мережі 3G, звільняючи частоти для надшвидкісного 5G.
Пандемія дуже багато змінила — і підхід до роботи, зокрема. Дедалі більше співробітників працюють з дому не за потребою, а тому що так зручніше та комфортніше.
У 2022 році гібридна робота викличе безліч дискусій: наприклад, про контроль ефективності віддалених працівників або про зміни в оподаткуванні.