Цей напрямок позначили як один з основних у програмі стратегічного партнерства Мінсоцполітики та Світового банку в найближчі п’ять років.
Представники сторін обговорили необхідність стимулювати нові джерела надходжень для фінансування накопичувальної системи. Зокрема залучати людей до самостійної сплати внесків, при співфінансуванні від держави лише внесків працівника.
Світовий банк допоможе впровадженню та розбудові загальнообов’язкової системи накопичувального пенсійного забезпечення, надасть інвестиції для розвитку інфраструктури.
Під час обговорення міністерка соцполітики Марина Лазебна зазначила, що важливо не змішувати в одній установі функції державного управління з ринковою ліцензованою діяльністю щодо адміністрування накопичувальних фондів, у тому числі й під час перехідного етапу 2023–2026 років.
Вона наголосила, що для запуску системи у стислі строки з 2023 року важливою є підтримка Світового Банку, особливо у швидкому впровадженні бізнес-процесів та ІТ-систем відповідно до найкращих світових практик.
Сторони домовилися про подальшу співпрацю. Їхні пропозиції можуть бути враховані нардепами при доопрацюванні законопроєкту щодо запровадження загальнообов’язкової системи накопичувального пенсійного забезпечення до другого читання.