26 листопада Віктор Ляшко провів прес-конференцію за результатами поїздки до Харкова. Ми занотували головне, що сказав міністр охорони здоров’я.
Про бустерну дозу щеплення
Запроваджувати третю дозу вакцини можна буде після того, як повністю щепляться щонайменше 50% українців.
«Ми сьогодні маємо провакцинувати якомога більше людей, тому пріоритет наш — провакцинувати якомога більше людей принаймні першою дозою, потім отримати другу дозу. Коли ми говоримо рівень охоплення першими щепленнями 42% дорослого населення в Україні, це передчасність введення бустерної дози, оскільки кількість людей, яка сьогодні пройшла і має імунітет понад шість місяців, поки ще мінімальна», — сказав міністр.
Про виробництво вакцин
На підприємстві «Лекхім-Харків» можуть випускати вакцини проти коронавірусу, грипу та поліомієліту. Зараз обговорюється два варіанти: власне виробництво препаратів, а також їхній розлив та фасування. За словами Ляшка, підприємство зможе розливати понад 30 мільйонів доз на рік. Лінію планують запустити у 2022 році.
Про новий штам коронавірусу, виявлений у Південно-Африканській республіці
Це один з понад 13 тисяч мутацій вірусу, зазначив Віктор Ляшко. Міністр закликав зберігати спокій, дотримуватися карантинних обмежень та вакцинуватися щоб зменшити будь-який потенційний вплив нових штамів коронавірусу.
«За ним (штамом — ред.) вже спостерігають певний час для того, щоб оцінити, як він буде передаватися від людини до людини, як на нього впливають наявні вакцини, що потенційно викликає і як призводить до госпіталізацій», — сказав Ляшко.
За його словами, з розповсюдженням штаму “Дельта” збільшився рівень госпіталізації, а потреба у кисні хворим на COVID зросла у 5-6 разів —
«Це призводило до пікових навантажень на систему охорони здоров’я», — зазначив міністр охорони здоров’я.
Про підвищення зарплат медикам
Під час візиту міністр також відвідав заклади охорони здоров’я, які попали в групу ризику щодо підвищення зарплат медпрацівникам наступного року. Зокрема — Роганський центр первинної медико-санітарної допомоги.
«Наше завдання з 1 січня 2022 року забезпечити мінімальну заробітну плату для лікаря 20 тисяч гривень, для середнього медперсоналу 13 500. Ми провели моделювання і бачимо всі заклади, які з додатковим фінансуванням (у бюджеті — 34 мільярди гривень на наступний рік), справляються з цією ситуацію. Є група ризику, в яких потенційно щось не вистачає. Нам треба зрозуміти, що саме там не так і чому. Мова не йде сьогодні про скорочення персоналу», — пояснив посадовець.
Про постачання препаратів для лікування пацієнтів з COVID-19
В Україну до 15 грудня мають поставити додатково 50 тисяч флаконів «Ремдесивіру». Як повідомив директор департаменту охорони здоров’я ХОДА Максим Хаустов, область вже отримала ліки. Яку кількість, чиновник не уточнив.