Перше, що впадає в око, — дороги в Пісочині рівні, машину не трясе на вибоїнах. Але не лише дороги наша мета сьогодні. Ми їдемо, щоби дізнатись: як децентралізація змінила цю невеличку громаду під Харковом. З 2015 року до її бюджету почали надходити додаткові кошти. Завдяки їм Пісочинська громада відремонтувала шляхи, якими ми їхали, встановила вуличне освітлення.
Під’їжджаємо до місцевої школи. Вона не схожа на звичну харківську школу: це світла триповерхова будівля з великими вікнами. Навколо газони та квіти, біля входу — пандус. Щось схоже я бачив у Вільнюсі та інших європейських містах, але в Україні — зрідка.
Цю школу громада збудувала за два роки на кошти держави та місцевої влади. З місцевого бюджету змогли виділити приблизно 20 мільйонів гривень. Голова громади Олег Чернобай зауважує, що до децентралізації подібне було неможливим.
Їдемо далі. Наступним оглядаємо дитячий садочок «Теремок». Завдяки децентралізації його відремонтували, і він користується неймовірним попитом: його відвідують 499 дітей. І хочуть ще! Тому поряд із чималою спорудою зараз зводять другий корпус.
За останні півтора року в Пісочині звели нову школу та великий фізкультурний комплекс. За комплексом — ще одне будівництво: скоро тут буде басейн.
«З одного боку, громада динамічно розвивається. Коли багато молодих сімей обирає місцем проживання Пісочинську громаду — це дуже добре. З іншого боку, нам як місцевій владі необхідно забезпечити комфортні умови для цих людей, особливо молодих. За два роки тут відкрилося дві школи, дитячий садочок, фізкультурно-оздоровчий комплекс, але цього замало. Бо з кожним роком першачків стає більше, населення зростає. Тож необхідно будувати й будувати, щоби встигати за розвитком громади. Встигати, щоби кожен маленький мешканець нашого селища міг отримати дошкільне виховання, а також навчатися в школі», — говорить Олег Чернобай.
Даний матеріал створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)