«Автор у грі»: Харківська школа фотографії презентує свою нову виставку

28 травня в ЄрміловЦентрі відбудеться виставка, яка об’єднала різні покоління харківських фотографів.

На виставці «Автор у грі» будуть представлені роботи старшого покоління Харківської школи фотографії – Бориса Михайлова, Євгенія Павлова, Олега Мальованого та Юрія Рупіна. Серед них можна буде побачити світлини їх молодших колег, чиє становлення як фотографів перепало на 80-90-ті роки. Також на виставці представлять роботи сучасних художників, які продовжують традиції Харківської школи фотографії.

Таке явище, як Харківська школа фотографії, зародилося ще в 70-х роках минулого століття. І за ці роки воно набуло власних індивідуальних рис. Зазвичай при створенні світлин автори залишаються за кадром. Проте оптика Харківської школи фотографії така, що глядач може побачити і самого фотографа. Сама ж виставка також цікава з тим, що на переставлених там фото присутні або самі автори, або їх знайомі фотографи.

«На цій виставці можна безпосередньо побачити наших героїв, наших авторів харківської фотографії, чудових людей в дії… Харків завжди був домом хорошої, розумної, індивідуальної фотографії», – переконаний засновник Музею Харківської школи фотографії, куратор виставкового проєкту «Автор у грі» Сергій Лебединський.  

Харківські фотографи не ставлять в пріоритет використання технічних новинок чи сучасних технологій, зазначає директорка Центру сучасного мистецтва ЄрміловЦентр Наталія Іванова. Для них саме мистецький підхід при створенні фото завжди був на першому місці.

«Ми можемо сьогодні говорити про феномен Харківської школи фотографії. Тому що з часом вона не пішла в суцільні архіви. Вона і зараз існує, вона трансформується, вона розвивається, вона має своїх прихильників не лише серед дослідників цього явища, а й тих художників, які сповідують традиції школи, чомусь навчають, працюють в різних жанрах, не бояться експериментів», – підкреслює Іванова.

Ще в минулому столітті автори Харківської школи фотографії використовували різні підходи, експериментували з фотографією. Але сьогодні — це відомі українські митці, які працюють в актуальному контексті, які визначають тенденції і рухи сучасного українського мистецтва.

«Це дуже хвилююча ситуація. Я думаю, що успіх забезпечений. Адже Сергій, як куратор, та команда Харківської школи фотографії вже неодноразово це доводила, створюючи на таких майданчиках серйозні виставки. Крім того, це знакова подія. Адже виставок Харківської школи фотографії на Заході пройшло більше, ніж в Україні. І завдяки музею, завдяки ЄрміловЦентру, мабуть, ця практика буде змінена», – переконаний учасник виставкового проєкту «Автор у грі» Роман Пятковка.

Читайте також

Total
0
Share