Верховна Рада повернула відповідальність за брехню в деклараціях посадовців

Верховна Рада прийняла законопроект №4460-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Новий закон прийняли після скасування Конституційним судом кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях 27 жовтня суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала кримінальну відповідальність для чиновників і суддів за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

Що в новому законі:

  • Якщо різниця доходів від задекларованого буде від 1,3 до 9 мільйонів гривень, це каратиметься штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42,5 до 51 тисячі гривень). Або громадськими роботами від 150 до 240 годин з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років.
  • Понад 9 мільйонів гривень — штрафом від 51 до 85 тисяч гривень, громадськими роботами від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до двох років із позбавленням права обіймати певні посади.
  • Умисне неподання декларації каратиметься штрафом від 42,5 до 51 тисяч гривень або громадськими роботами від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

«Корупціонер може умисно приховати інформацію про картину Пабло Пікассо або найдорожчу яхту у світі та отримати за це максимум два роки «санаторних умов». Впевнений, що така пропозиція Комітету не відповідає запиту українського суспільства», — критикують прийнятий закон у НАЗК.

Максимальне покарання — перебування корупціонера у виправному центрі, де він зможе вільно користуватися засобами зв’язку (телефоном, інтернетом) та залишати центр за дозволом його керівництва. 

Новий закон критикують і громадські активісти, вказуючи що відсутність кримінального покарання і замалі штрафи не зупинять чиновників від брехні в деклараціях.

«Треба було ще запровадити для них новий вид покарання — насварити та сказати ну-ну. Це точно спрацювало б», — пише в своєму телеграм-каналі Сергій Стерненко.

«Депутати вирішили врятувати корупціонерів від реального покарання за злочин», — зазначають в Центрі протидії корупції

Читайте також

Total
0
Share