“Мріяти містом: у пошуках П’ятого Харкова” – з такою лекцією знову стартує проєкт «П’ятий Харків».
У новому сезоні мова піде про стратегію та візії Харкова, його ідентичності, використання публічного простору, особливості харківських політичних еліт, впливові та невидимі спільноти, політику пам’яті та інші напрямки, які визначають сучасне місто.
Цього разу спікерами стануть дослідники гуманітарного циклу, урбаністи, громадські активісти. Більшість – із Харкова.
О фриках и субкультуре. Писатель Банди Шолтес в «Пятом Харькове»
Перша зустріч відбудеться 18 вересня о 19:00 в саду Літературного музею (вулиця Багалія, 6). Учасники – письменник та громадський діяч Сергій Жадан, куратор та арт-критик Борис Філоненко, літературоведка, директорка Інституту критики, професорка Тамара Гундорова. Спікери поговорять про різні образи й сутності Харкова, які часто конфліктують між собою. В основі розмови – чотири образи Харкова, сформовані професором Юрієм Шевельовим. Організатори запрошують до дискусії представників громадських ініціатив, міської ради та ЗМІ.
19 вересня о 19:00 також у Літмузеї Тамара Гундорова прочитає лекцію “Вітер зі Сходу: орієнталізм Миколи Хвильового”. Вхід вільний на обидва заходи.
Юрій Андрухович про Харків: «Тут також один із центрів Європи»
“П’ятий Харків – це про майбутнє. Майбутнє, яке формується вже сьогодні. Яким буде це місто? Яка у нього візія? Чи є у нього в цілому стратегія? – запитує Сергій Жадан у маніфесті проєкту. – Нам хочеться спробувати спільно окреслити можливі варіанти розвитку Харкова, можливості впливати на цей розвиток, окреслити не просто причетність до цього міста, але й свою відповідальність за нього”.
Тетяна Пилипчук, співорганізаторка “П’ятого Харкова”, говорить, що проєкт повинен розвиватися також як дослідницький: “Ми сподіваємося на розвиток у майбутньому спільних дослідницьких проєктів з Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна та іншими вишами. У багатьох питаннях історії, культурної антропології, інших соціально-гуманітарних наук у нас – біла пляма”.
Слідкуйте за анонсами наступних заходів на сторінках проєкту в Фейсбуці та Інстаграмі, а також на сторінках партнерів – Літмузею та Bagels&Letters. Вхід на всі заходи безкоштовний. Програма може змінюватися через карантинні обмеження.
«Для мене Харків дуже проукраїнське місто, навіть переважно україномовне», – Сашко Положинський