На протест вийшли тільки ті співробітники підстанції, у яких закінчилася зміна.
19 травня на підстанції №1 в Харкові медики і водії «швидкої» вимагали виплату надбавки в 300% до зарплати всім працівникам підстанції. Вони мотивували свої вимоги тим, що персонал, виїжджаючи на виклик, не знає, чи підтвердиться діагноз COVID-19 у пацієнта.
«Ми не просимо якихось занебесних сум, просто просимо, щоб нам підняли зарплату. Зараз навіть продавець, не хочу нікого образити, без освіти, може отримувати набагато більше грошей, ніж людина, яка вчиться в медуніверситеті, йде на інтернатуру, ризикує своїм здоров’ям, несе кримінальну відповідальність », — розповідає фельдшер Олександр Василенко
Крім того, учасники протесту кажуть, що засобів захисту не вистачало, одноразові захисні костюми доводилося прати. Захист стали привозити волонтери, і тепер медики повністю забезпечені костюмами і масками.
Медики окремо наголосили: незважаючи на акцію протесту, вони не припиняють їздити на виклики. На протест вийшли тільки ті співробітники підстанції, у яких закінчилася зміна.
До учасників акції вийшов директор Центру екстреної медичної допомоги Віктор Забашта. Він заявив, що велика частина підписів під зверненням медиків до голови Харківської обладміністрації Олексію Кучеру «підроблені або зроблені з необережності», а виплати проводилися відповідно до постанови Кабміну.
«Керівники структурних підрозділів взяли дані, які передали Обласний лабцентр і інфекційна лікарня, порівняли, вирахували, і дві комісії, не я особисто, засідали і вирішували. У постанові Кабміну написано «до 300%» — вирішили виплатити рівно 300%. Друге питання — у нас не вистачало грошей, тому що це перший транш, 12 з чимось тисяч на окремий випадок, але не враховується кількість співробітників в бригаді. Ми вчасно виплачуємо завжди і зарплати і премії і надбавки », — заявив Забашта.
За останню добу в регіоні у трьох пацієнтів підтвердився COVID-19. Перший випадок зафіксований в Борівському районі. Таким чином без спалахів захворюваності на коронавірус залишаються три райони Харківської області: Дворічанський, Барвінківський і Близнюківський.
Станом на 18 травня 161 пацієнт одужав і 30 померли (один чоловік — за останню добу).