Карантин у Німеччині: погляд зсередини

Для боротьби з пандемією багато країн ввели обмежувальні заходи. Керівник проєктів DW Akademie в Україні Кирило Савін розповів, яка ситуація зараз у Німеччині та як німці живуть на карантині. Ми записали ключові тези.

♦ Карантин у Німеччині введено з 16 березня. Він менш жорсткий, ніж в Україні: на вулиці люди ходять без масок, можна гуляти, займатися спортом. Лише з 27 квітня зобов’язали надягати маски в транспорті та в громадських місцях.

♦ Не можна збиратися групами понад двох осіб, якщо ви не проживаєте під одним дахом. За порушення правил карантину стягують штрафи, але вони порівняно невеликі (приблизно 200 євро).

♦ На сьогодні у всій країні трохи більше 160 тисяч інфікованих, одужали дві третини — 110 тисяч. За весь час пандемії померли понад шість тисяч. Уже простежується позитивна динаміка. Якщо місяць тому в Німеччині підтверджувалися 5 000 нових випадків щоденно, зараз ця цифра зменшилася до 1 200.

♦ З початку карантину закрили для відвідування заклади громадського харчування, великі магазини, готелі. Кафе та ресторани працювали лише на винос. У кого з людей була можливість — перейшли на роботу з дому.

♦ Для малого та середнього бізнесу зробили пільгові кредити. Плюс введений закон, який забороняє розривати договір з орендарем, якщо він не в змозі заплатити за оренду (як відтермінування на три місяці). Підприємства можуть відправити співробітників у вимушену відпустку, при цьому зарплату частково (60%) їм оплачує відомство, що займається безробітними.

♦ Пересуватися всередині країни можна без проблем, транспорт не зупинявся. Спочатку метро, ​​автобуси, трамваї працювали за графіком вихідного дня з меншою кількістю рейсів, але в квітні все повернулося в звичайний режим. Водії не пропускають пасажирів через передні двері. Транспортом зараз мало хто користується, тому що багато хто працює вдома.

♦ 10 днів тому карантин був пом’якшений, відкрилися магазини площею до 800 квадратних метрів.

♦ Протести є, але вони поодинокі, беруть участь переважно активісти, які ставлять особисті свободи понад усе. Більшість розуміє, що обмеження тимчасові та вимушені.

♦ Зараз обговорюється питання, що робити зі школами та дитячими садками. Випускні класи поступово повертають до навчання, щодо решти – поки невідомо. Про відкриття кордонів турбуються в останню чергу. Людей орієнтують на внутрішній туризм.

Читайте також

Total
0
Share