У січні 2020-го споживачі газу в Україні отримали не одну квитанцію для оплати, а дві. В одній платіжці, від постачальника, вказана ціна за використаний газ, його розподіл і доставку в грудні, а також торгова надбавка. В іншій, від оператора газорозподільних систем, — абонплата за доставку газу в січні.
Додаткова квитанція обурила українців: на сайті Президента навіть з’явилася петиція з вимогою скасувати абонплату за розподіл і доставку газу. За тиждень вона зібрала потрібні 25 тисяч підписів.
Насправді оплата за доставку палива — не є нововведенням, просто до січня 2020 року вона входила до загальної квитанції. Тепер же вартість транспортування виділили в окремий платіж, а її тариф вираховується окремо.
За розподіл газу споживачі будуть платити різні суми. Оплата залежить від обсягу використаного за попередній період газу, який буде ділитися на 12 та множитися на тариф місцевих операторів, що доставляють паливо клієнтам.
При цьому тарифи на розподіл газу подорожчали з 1 січня 2020-го та збільшаться ще більше з 1 липня. Якщо в 2019 році для споживачів, яких обслуговує «Харківміськгаз», тариф був 269,1 гривні за тисячу кубометрів, то з 1 січня він став вже 300 гривень, а з 1 липня – 320 гривень. Для клієнтів «Харківгазу» з 1 січня тариф буде 1030 гривень за тисячу кубів, а з 1 липня зросте до 1270 гривень.
Ігнорувати нові платіжки не варто, інакше буде нараховуватися пеня. Оператори, які розподіляють газ, радять платити відразу за кілька місяців, щоби заощадити на банківській комісії.