Інвалідність – не вирок. Саме це хотіли показати демобілізовані бійці АТО на змаганнях з кросфіту “Сила нації”, які відбулися 16 червня в Сумах. На ігри зібралися 18 мужніх спортсменів із Київської, Вінницької, Сумської, Полтавської областей. Також два учасника були з Харківської області: Ігор Дерман та Валерій Кузніченко. Всі вони отримали важкі поранення на фронті.
“Наша країна перший раз стикається з таким горем, як війна. Тим більше, з країною сусідом-агресором. Ніхто такого не очікував. Зараз ми маємо такі наслідки: хлопці отримали важкі поранення. Ці змагання є показником того, що життя триває далі. Подивіться на цих хлопців, як вони змагаються, займаються спортом, і взагалі, які це сильні мужики”, – говорить боєць 92-ї ОМБр Ігор Дерман, який втратив ногу під час мінометного обстрілу біля Мар’їнки.
АТОвці виконували скручування з м’ячем, віджимання від підлоги, веслування на тренажері, підйом гирь та штанги. Судді записували результат кожного з учасників, але призові місця не визначали.
Бійці присвятили турнір Дані Дідику, 15-річному харків’янину, який загинув під час теракту 22 лютого 2015 року поблизу Палацу спорту. А також всім хлопцям, що знаходяться у ворожому полоні.
“Ми тут не для показухи. Ми тут, щоб підтримати хлопців. Війна ще не закінчилася, є багато поранених і ще будуть. Їх треба підтримати морально. Адже головне не те, що в тебе немає рук чи ніг, а те, що в голові”, – ділиться боєць 34-го окремого мотопіхотного батальйону Олександр Чалапчій з Кіровоградщини.
Чоловік втратив на війні обидві ноги. Зараз він тренується, щоб восени разом з іншими 14-ма хлопцями представляти Україну на “Іграх нескорених” в Австралії. Це міжнародні спортивні змагання, які заснував британський принц Гаррі.
За словами солдата-санітара Володимира Доноса з Гадяча, спорт допомагає адаптуватися бійцям, які повертаються до мирного життя. Сам він, як і до війни, працює вчителем фізкультури. Володимир отримав поранення в “Іловайському котлі”. П’ять днів пролежав у лісі серед мертвих побратимів. Коли потрапив у полон бойовиків, йому ампутували ногу.
“Не заради себе, а щоб показати пораненим хлопцям, що з інвалідністю життя не закінчується, можна повноцінно працювати, приймати участь у змаганнях, займатися спортом. Тобто інвалідність – це не вирок”, – сказав Володимир.
Повний репортаж зі змагань можна подивитись за посиланням.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram, чтобы быть в курсе свежих новостей.