Якими бачать українських «супергероїв» діти?

Чи могли ми колись уявити, що відомі нам ще зі школи письменники можуть бути наділені справжньою суперсилою? Учні студії Aza Nizi Maza разом з викладачами на замовлення та за підтримки Харківського ЛітМузею створили виставку справжніх українських літературних “супергероїв”.


Проект відбувся в рамках Дитячої програми “Бієнале молодого мистецтва“. На виставці представлені письменники 1920-х років, які жили або були причетні до Будинку “Слово”.

“Лекторка Марина приходила до нас з Літературного Музею, прочитала біографію цих письменників: якісь різноманітні цікаві історії, пов’язані з їх життям, так щоб дітям було простіше заглибитися – не “суха” біографія; коли діти слухають певні життєві анекдоти, їм легше відтворити образ. І ми почали таку роботу, коли одна дитина рисувала ескіз, друга дитина, ми вирізали за викрійками цих малюнків самі скульптури, а потім допрацьовували на основі цього каркасу”, – розповідає Микола Коломієць, художній керівник студії Aza Nizi Maza.

Кожен з п’яти представлених письменників наділений своєю здібністю – Микола Хвильовий піднімає важку гирю української культури, тримаючи на плечах трудовий народ та комісарів НКВС як додаткову вагу. Віктор Петров-Домонтович зображений в образі кентавра – подвійного агента, що був неокласиком серед авангардистів. Володимир Сосюра дивує своєю здібністю кохати так, як ніхто не кохав. Сергій Пилипенко в одній руці тримає битку для старих письменників, а під крилом іншої зрощує нове покоління творців. А Михайль Семенко розпадається на літери та знову складається, пропускаючи крізь себе усі можливості звуків і словосполучень.

“Це не просто люди, які ходили вулицею і нічим не займались, а це люди, які внесли великий вклад в історію, і на їх творах росли всі і досі ростуть, і вони чогось навчають, і це талановиті люди, які і є по суті супергероями. І приємно те, що діти це бачать”, – ділиться враженнями відвідувачка виставки Орина.

Бонусом до виставки стали пізнавальний квест від проекту ProSlovo, який допоміг познайомитись із будинком вживу та інтерактивно, бліц-лекції про українських супергероїв 1920-х років від Харківського ЛітМузею та майстер-клас «Обличчя Будинку “Слово”» від студії Aza Nizi Maza.

Читайте також

Total
0
Share